Decathlon spouští aplikaci s více než 5 000 nápady od uživatelů, kam vyrazit ven

Stále více zemí po celém světě začíná uvolňovat lockdown, Francie není výjimkou. Mnoho cestovních omezení bylo zrušeno a s blížícím se létem se lidé nemohou dočkat, až vyrazí ven. Francouzská značka Decathlon, která je již čtyři desetiletí lídrem v oblasti sportovního a outdoorového vybavení, chtěla najít nový způsob, jak navázat kontakt se zákazníky a přinést jim nové nápady, jak se aktivně zapojit. Obrátila se na agenturu Sid Lee, aby navrhla vzhled její nové aplikace Decathlon Outdoor (AppStore, Google Play), která má povzbudit uživatele, od rodin až po mladé obyvatele měst, aby našli nové způsoby, kam vyrazit ven, protože každá minuta venku se počítá.

Průzkumy ukázaly, že během lockdownu téměř 70 % Francouzů uvedlo, že se těší, až se opět dostanou ven, což si mnozí ani neuvědomovali, že jim chybí. [1] Dřívější studie ukazují, že mnozí tráví venku jen asi 10 % svého času. [2] Zatímco k odbourání stresu stačí 20-30 minut, i “mikropřestávka” může znamenat velký rozdíl. [3]

Decathlon Outdoor se zrodil z platformy, kterou prodejce vytvořil v roce 2018 společně s vývojářem cestovních aplikací Mhikes. Quechua Hike Finder byl prvním, regionálním testem, který měl zjistit zájem spotřebitelů o místní aktivity a doporučení. Po jeho úspěšném spuštění Decathlon koupil společnost Mhikes a vytvořil Decathlon Outdoor – digitálního kapesního průvodce s více než 5 000 zážitky, s reálnými příběhy a fotografiemi zaslanými od outdoorových nadšenců. Ať už se jedná o jízdu na horském kole v Cézannově světě v Aix-en-Provence, procházku pařížskými Lucemburskými zahradami nebo hraní pétanque v parku, každých 60 sekund je další minuta, a to je další minuta na vyčištění mysli.

Rebrandovaná aplikace a stránky podporují positioning značky jako reference pro vše, co se týká outdooru, a znamenají obrat v komunikaci značky směrem ke konverzačnějšímu tónu, který dává jejich obsahu větší hloubku. Značka také v průběhu příštího roku přejde na novou vizuální identitu s jemnějšími barvami a intimnějším přístupem, který se má spotřebitelům více přiblížit.

Honza Marcinek
Honza Marcinek

Zkoumám průsečík mezi lidským chováním a kulturou, abych odhalil pravdu o značkách a jejich postavení na trhu. Účelem webu Insight.cz je inspirovat kreativní myšlení, které firmám pomůže vytyčit jedinečnou roli, aby se mohly spojit s lidmi a vytvářet smysluplný dopad na svět okolo nás.

Articles: 3766