Automobilka Polestar přijímá umělecká díla výměnou za svůj sportovní vůz

Dceřiná značka společnosti Volvo, Polestar, nyní přijímá umělecká díla jako formu platby za svůj sportovní vůz Polestar 1 v ceně 155 000 dolarů.

Polestar 1 je elegantní kupé poháněné hybridním motorem, které si nyní můžete koupit za umělecká díla v podobě obrazů, soch, fotografií, instalací a dalších. Není to však tak snadné, jak se může zdát. Umění musí nejprve projít předběžným hodnocením světoznámého uměleckého poradce Theodora Dalensena.

Po absolvování úvodní fáze budou umělecká díla oceněna aukčními domy Sotheby’s a Phillips. Po udělení schvalovací pečeti si umělec může nárokovat právem zasloužený vůz Polestar 1.

Ačkoli umělecké dílo může být případně oceněno výrazně více než maloobchodní cena vozu, stále by se mohlo jednat o výhodnou investici, protože Polestar letos končí s výrobou. Tím se zase vůz stává limitovaným a má vyšší hodnotu.

„Líbí se mi myšlenka umožnit umělcům a sběratelům koupit si Polestar 1 s uměleckými díly – je to tak výjimečný vůz a my jsme chtěli najít jedinečný způsob, jak ho oslavit před ukončením jeho výroby,“ řekl generální ředitel společnosti Polestar Thomas Ingenlath.

Tento inovativní finanční program bude v Evropě a Severní Americe probíhat do 15. srpna.