AI bot označuje politiky, kteří se během parlamentního jednání dívají do telefonu

Digitální umělec Dries Depoorter vytvořil AI technologii, která upozorňuje na roztržité politiky, kteří se během důležitých vládních zasedání dívají do telefonu.

Vlámský skroler“, jak se jí říká, sleduje všechny politiky v místnosti z živého přenosu a pomocí softwaru pro rozpoznávání obličejů automaticky se ozve těm, kteří během parlamentních diskusí zírají do černé prázdnoty.

Projekt je reakcí na vlámského ministerského předsedu Jana Jambona, který před dvěma lety vyvolal veřejné pobouření poté, co během politické diskuse hrál Angry Birds. Jakmile umělá inteligence detekuje určenou situaci, automaticky rozešle veřejnou zprávu viníkovi prostřednictvím Twitteru a Instagramu, kde ho označí a zostudí širokému publiku jeho příznivců.

Když nebude zasedat parlament, bude se AI bot místo toho nadále učit, jak tyto zaujaté politiky odhalovat, a to tak, že bude analyzovat a učit se z již zaznamenaných přenosů.

Pouhých 24 hodin od spuštění živého vysílání již program identifikoval čtyři případy politiků rozptýlených svými telefony a vypočítal přesné množství času, které strávili zíráním na obrazovku místo poslouchání.

To následně vyvolalo diskusi mezi rostoucím počtem příznivců softwaru na sociálních sítích. Pokud chcete mít o roztěkaných politicích přehled, výsledky jsou pravidelně zveřejňovány na Twitteru @FlemishScroller a IG TheFlemishScrollers.