Jižní Korea zavádí důmyslný způsob, jak lidem po celé zemi připomínat informace o pohřešovaných dětech

V Jižní Koreji je již déle než rok pohřešováno více než 660 dětí, z toho 638 dětí je pohřešováno déle než pět let. Aby se veřejnosti připomněly informace o těchto dětech, byla vytvořena lepící páska Hope (Naděje).

Korejská národní policejní agentura a agentura Cheil Worldwide společně pomocí technologie umělé inteligence vytvořily snímky těchto dětí a odhalily, jak by tyto děti vypadaly dnes, po letech, kdy byly naposledy spatřeny.

Tyto snímky spolu s QR kódem pak byly vytištěny na lepící pásku určenou pro balení balíků spolu s jejich klíčovými informacemi. Páska byla následně zpřístupněna veřejnosti prostřednictvím korejské pošty, což znamená, že každý, kdo měl poslat balík, mohl tuto pásku použít k zabalení svých zásilek.

Během jednoho měsíce bylo po celé zemi doručeno více než 630 000 balíčků s těmito zprávami, což se rovná 100 000 letáků rozdaných jednomu dítěti.

„Žádáme občany a komunity po celé zemi o naléhavou pozornost a spolupráci, aby pomohli dát naději a povzbuzení rodinám pohřešovaných dětí,“ uvedla KNPA ve svém prohlášení. “Uspořádáním kampaně Páska naděje se snažíme upozornit na tuto strašně smutnou situaci.“