Značka Dettol vyvinula distanční modlitební rohož, která chrání věřící v mešitách

Aby se muslimové mohli i nadále bezpečně modlit v mešitách, vytvořila agentura BBDO v Pákistánu inovativní formu modlitební podložky, která zajistí, že každý jednotlivec zůstane v sociální distanci.

Tradiční modlitební rohože jsou v průměru široké 70 cm, což znamená, že modlící se osoby se v podstatě třou o sebe, což mnohem blíže než 2m vzdálenost, která se doporučuje ve Velké Británii.

Vzhledem k tomu, že v Pákistánu opět roste počet případů Covid, bylo nanejvýš důležité, aby se s tím něco udělalo. Nové rohože o šířce 180 cm, vyvinuté BBDO a Reckitt Pakistan, zajišťují, že každý člověk zůstane v bezpečné vzdálenosti od druhého.

Samotná rohož je vytištěna na udržitelném a úsporném netrhavém papíru, lze ji snadno srolovat nebo složit a použít několikrát. Kaligrafie v urdštině na obou stranách vzoru navíc lidem připomíná, že „rozhodnutí udržovat tuto vzdálenost je rozhodnutím o bezpečnosti“.

Modlitební rohož byla uvedena na trh v ideální dobu: v době každoročního svátku Íd, který je ve znamení modliteb, jichž se účastní miliony lidí. Vedoucí marketingu společnosti Reckitt, Humayun Farooq, řekl: „Dettol byl a vždy bude symbolem ochrany před nemocemi a chorobami, aby lidé mohli bezpečně a hygienicky vykonávat své každodenní povinnosti. V souladu s tímto slibem byla sociální distanční modlitební rohožka, kterou společnost Dettol představila, dalším inspirativním nástrojem pro lidi, aby mohli vykonávat své rutinní činnosti (jako je například obětování modlitby Eid v mešitách) co nejbezpečnějším způsobem a zároveň si připomínali SOP, zejména s ohledem na 4. vlnu COVID-19.“