Gucci si na oslavu 100. výročí vypůjčil sto let starý japonský měšťanský dům

Společnost Gucci uspořádala svou nejnovější výstavu v historické kjótské mačiji z 20. let minulého století (tradiční dřevěné městské domy). Gucci Bamboo House oslavuje 100 let od založení značky Gucci a zdůrazňuje novou kolekci Aria kreativního ředitele Alessandra Micheleho.

Značka se při inovacích a tvorbě nových kousků často inspiruje minulostí. Kjóto je proto díky svým hluboce zakořeněným tradicím vhodnou destinací pro oslavu a uvedení na trh.

Zatímco podstata domu zůstala zachována díky zachování mnoha tradičních aspektů, jako je například čajovna s rohožemi tatami, jiné části domu byly zkrášleny a přetvořeny tak, aby dodaly Gucci nádech. Od židlí Gucci a panelů šódži s monogramy až po kurátorské regály s knihami připomínající zahradní knihkupectví Gucci ve Florencii – doplňky se pohybují od odvážných až po decentní.

Motiv bambusu v celém domě je poctou jejich ikonické tašce s bambusovou rukojetí. Nejnovější řada kabelek, která je obnovou tašek z roku 1947, je vystavena vedle uměleckých děl vytvořených Chikuunsai Tanabe.

Ačkoli je kolekce Aria vystavena v nedalekém chrámu Kiyomizu-dera, návštěvníci kjótského domu ji mohou stále spatřit prostřednictvím sledování krátkého filmu v kinosále domu. Pop-up je otevřen do 15. srpna. Vstup je zdarma, je však třeba si předem rezervovat místo.

Celou kolekci fotografií si můžete prohlédnout zde.

Honza Marcinek
Honza Marcinek

Zkoumám průsečík mezi lidským chováním a kulturou, abych odhalil pravdu o značkách a jejich postavení na trhu. Účelem webu Insight.cz je inspirovat kreativní myšlení, které firmám pomůže vytyčit jedinečnou roli, aby se mohly spojit s lidmi a vytvářet smysluplný dopad na svět okolo nás.

Articles: 3766