Biopekárná Zemanka vyrábí pro IKEA sušenky z kávové sedliny

Restaurace a kavárny společnosti IKEA každoročně vyprodukují zhruba 8 tun kávové sedliny. Ve spolupráci s Biopekárnou Zemanka tak vytvořila kávové sušenky, které od 9. srpna nabízí ve svém obchodním domě na Zličíně a Černém Mostě v Praze (na podzim budou k dispozici rovněž v kavárnách IKEA v Brně a Ostravě).

„Nevyhazujeme, co můžeme využít. To se týká i kávové sedliny, kterou se snažíme smysluplně využívat dlouhodobě. Odevzdáváme ji do bioplynové stanice nebo ke kompostování. Zamýšleli jsme se, jak tyto naše snahy dále posunout, a jedním z konkrétních výsledků jsou nové kávové sušenky,“ popisuje okolnosti vzniku sušenek Šimon Fiala z týmu udržitelnosti Ikea Česká republika.

Stejně jako sušenky z pivovarského mláta, které Biopekárna Zemanka vyrábí pro Plzeňský Prazdroj, se sušenky z kávové sedliny vyrábí v Oříkově u Sedlčan. Sušenky budou do IKEA dodávány v ekologicky šetrném bezobalovém programu.

Honza Marcinek
Honza Marcinek

Zkoumám průsečík mezi lidským chováním a kulturou, abych odhalil pravdu o značkách a jejich postavení na trhu. Účelem webu Insight.cz je inspirovat kreativní myšlení, které firmám pomůže vytyčit jedinečnou roli, aby se mohly spojit s lidmi a vytvářet smysluplný dopad na svět okolo nás.

Articles: 3766