Kavárna vytvořila uličku hanby pro zákazníky, kteří chtějí kafe do jednorázového kelímku

Kavárna Otto’s Coffee Shop v Sevenoaks v hrabství Kent se vzdala jednorázových kávových kelímků. Během jednoho měsíce kavárna nashromáždila 15 000 vyřazených kelímků a rozhodla se o tom učinit docela úderné vizuální prohlášení.

Zaměstnanci znovu vytvořili ukázku, jakým se kelímky dostaly na zem, a vysypali je po celé podlaze obchodu. Zákazníci, kteří si vyžádali jednorázový kelímek, museli podstoupit „cestu hanby“ a prodírat se záplavou kelímků, aby se dostali k pultu. Naopak zákazníci, kteří si přinesli vlastní kelímek na opakované použití, si objednávku odnesli hned u dveří. Pěkná ukázka.

Od května Otto’s Coffee Shop obsluhuje pouze zákazníky s vlastním kelímkem. Z ekonomického hlediska je to riskantní krok – nicméně je to krok, který se jim zjevně zamlouvá. Jednorázové kelímky na kávu mají jistě škodlivý vliv na přírodu. Taková ukázka je nejen zábavná pro svou jazykovou stránku, ale také velmi účinná při vysílání zpráv o osobní odpovědnosti a kolektivní udržitelnosti.

Pokud se chcete dozvědět více, zde se můžete podívat na celou reportáž.

Honza Marcinek
Honza Marcinek

Zkoumám průsečík mezi lidským chováním a kulturou, abych odhalil pravdu o značkách a jejich postavení na trhu. Účelem webu Insight.cz je inspirovat kreativní myšlení, které firmám pomůže vytyčit jedinečnou roli, aby se mohly spojit s lidmi a vytvářet smysluplný dopad na svět okolo nás.

Articles: 3766