Barbie vytvořila figurku vědkyně zabývající se vakcínou proti Covid-19

Společnost Barbie pokračuje ve svém programu Barbie Role Models, v jehož rámci vzdává hold profesorce Sarah Gilbertové, a doufá, že tak inspiruje dívky k volbě povolání v oblasti STEM (zkratka pro science, technology, engineering, maths). Profesorka Sarah Gilbertová byla zvěčněna v plastové podobě za svou práci na Oxfordské univerzitě a za svou roli vedoucí projektu při jejich úsilí o vytvoření vakcíny COVID-19 ve společnosti Oxford-AstraZeneca, která se nyní používá ve více než 170 zemích.

Panenka profesorky Sarah Gilbert je součástí řady 6 nových panenek z řady Barbie Role Models. Dalšími panenkami v této řadě jsou Dr. Kirby White (spoluzakladatelka organizace Gowns for Doctors) a Dr. Audrey Cruz (pracovnice v první linii z USA).

Společnost Barbie zahájila kampaň Barbie Role Models již v roce 2015 poté, co z některých průzkumů společnosti Barbie vyplynulo, že 81 % matek na celém světě se obává, jakým vzorům jsou jejich dcery vystaveny. Od té doby Barbie ocenila více než 50 úžasných žen, včetně tenisové šampionky Naomi Osaky, ochránkyně přírody Bindi Irwinové a pětileté módní návrhářky Sydney „Mayhem“ Keiserové. Kromě „Sheroes“ současnosti byly vytvořeny také panenky Barbie aspirující na úspěch v historii; řada panenek Inspiring Women zahrnovala Amelii Earhartovou a Fridu Kahlo.

Honza Marcinek
Honza Marcinek

Zkoumám průsečík mezi lidským chováním a kulturou, abych odhalil pravdu o značkách a jejich postavení na trhu. Účelem webu Insight.cz je inspirovat kreativní myšlení, které firmám pomůže vytyčit jedinečnou roli, aby se mohly spojit s lidmi a vytvářet smysluplný dopad na svět okolo nás.

Articles: 3766