Corona vygravírovala na hrdlo láhve limetku připomínající konzumentům svůj rituál

Opravdu prožíváte zážitek z piva Corona, když si k němu nepřidáte plátek citronu nebo limetky? Tento rituál, který si spotřebitelé osvojili při vychutnávání studené cervezy, je „jedním z nejpodstatnějších prvků identity značky Corona,“ říká Miguel Merino, ředitel globální komunikace společnosti Anheuser-Busch InBev.

Aby spotřebitelům připomněla, že Corona je nejlepší, když si ji vychutnávají s limetkou, spojila se značka s agenturou Oniria\TBWA pod vedením Daniela Achavala a Camila Guanese a poprvé v historii značky mírně změnila vzhled ikonické lahve. Hrdlo „Lime Bottle“ nyní nese podobu plátku limetky, čímž zůstává autentický duch a zároveň chytře nabádá spotřebitele, aby nezapomněli na limetku, když se chystají otevřít vychlazený nápoj.

Ilustrace vyrytá na láhvi vizuálně naznačuje, jak silné je slavné duo. Jdou ruku v ruce, a proto tato změna inspirovaná tradicí vychutnávání Corony s citronem působí „tak organicky a přirozeně, jako je značka, že to mělo smysl,“ říká Guillermo Martínez, marketingový ředitel BU Andina.

„Corona má proces vývoje nápadů a kreativity na globální úrovni, který vychází z otevřených briefů souvisejících se strategickými základy značky. Při této příležitosti přišel paraguayský tým s jednoduchým, ale silným nápadem, který všem spotřebitelům připomíná, že Coronu si mnohem lépe vychutnáte, když si k ní dáte citron,“ pokračuje Merino.

Ředitel globální komunikace značky také dodal, že nápad přidat citron – prvek, který je koneckonců součástí DNA společnosti – představuje „skvělý způsob, jak ukázat, že dokážeme být věrní a důslední principům a vesmíru značky a najít převratné způsoby, jak do centra myšlenky postavit produkt“. Lime Bottle je v současné době pilotním projektem v Paraguayi a tým doufá, že dosáhne skvělých výsledků, které mu umožní vystoupit na větší scéně a proměnit ji v celosvětovou iniciativu.

Postup gravírování byl proveden podle přísných procesů, čímž byla zachována neporušená kvalita výrobku. Iniciativu doplnila grafická kampaň pro různá média a také co-brandingová akce, uskutečněná ve spolupráci s renomovanou paraguayskou oděvní značkou Albertina. Ta je zodpovědná za výrobu oděvů pro muže i ženy, které se vyznačují vzory připomínajícími, že by nikdo neměl zapomínat na to, jak se má Corona vychutnávat. A to „vždy s limetkou“.