Soupeř Tysona Furyho byl digitálně odstraněn v rámci kampaně na prevenci sebevražd

Společnost MPC použila skutečné záběry ze zápasu Tysona Furyho s Deontayem Wilderem z roku 2018 a digitálně odstranila Tysonova soupeře, aby ukázala, že „někdy jsou nejtěžší soupeři ti, které nevidíte“.

Dojemná kampaň vytvořená Stevenem Stonesem a AMV BBDO pro charitativní organizaci CALM, která se zabývá prevencí sebevražd, zdůrazňuje důležitost duševního zdraví a to, že nikdo „nemusí bojovat sám“.

Díky digitálnímu odstranění Tysonova protivníka můžeme stále vidět údery, které jeho tělo schytává, a jak se mu po každém úderu vlní kůže. Reklama pak ukazuje, když je Tyson zasažen tak tvrdě, že padá k zemi; s Wilderem odstraněným ze záběru je dopad jeho pádu ještě tvrdší a emotivnější a téměř ukazuje zranitelnost bojovníka. Diváci sledují, jak Tyson sebere sílu, zvedne se ze země a připraví se k dalšímu zápasu.

Kampaň byla spuštěna v předvečer Furyho odvetného zápasu proti Wilderovi a minulý pátek večer byla vysílána na ITV během pořadu Love Island, což umožnilo reklamu sledovat velkému počtu mladých lidí.

Výkonný ředitel Calm Simon Gunning uvedl, že „ve Spojeném království každý týden zemře 125 lidí sebevraždou, přičemž 75 % z nich jsou muži. To není v pořádku a nemusí to tak být. Proto musíme nyní více než kdy jindy pokračovat v boji proti stigmatizaci, která lidem brání vyhledat potřebnou pomoc.“

Po svém slavném vítězství nad Vladimirem Kličkem se s depresemi potýkal i sám Tyson. V podcastu Joe Rogana boxer prozradil, že se v roce 2016 pokusil o sebevraždu.

Odkazem na Tysonův příběh kampaň CALM silně zpochybňuje tabu a stigma týkající se duševního zdraví. Že i ti nejsilnější a fyzicky nejodolnější lidé mohou být postiženi problémy s duševním zdravím a že vyhledat pomoc není projevem slabosti.

Honza Marcinek
Honza Marcinek

Zkoumám průsečík mezi lidským chováním a kulturou, abych odhalil pravdu o značkách a jejich postavení na trhu. Účelem webu Insight.cz je inspirovat kreativní myšlení, které firmám pomůže vytyčit jedinečnou roli, aby se mohly spojit s lidmi a vytvářet smysluplný dopad na svět okolo nás.

Articles: 3766