Corona odměňuje rybáře za sběr odpadu z oceánu v rámci rybářského turnaje

Mexická pivní značka Corona zahájila turnaj „Plastic Fishing“, v jehož rámci zaplatila rybářům v mexickém Mazatlánu za vylovení plastového odpadu z oceánu. Značka se totiž soustavně věnuje boji proti znečištění plastem na pobřeží, ale tentokrát se s pomocí We Believers rozhodla posunout své úsilí o úroveň hlouběji… do oceánu.

Akce se zúčastnilo 80 rybářů, kteří společně z moře odstranili přibližně 3 tuny odpadků. Vítěz vylovil 370 kilogramů plastu a výměnou za to získal 14 800 pesos, což odpovídá měsíčnímu platu za rybolov v této oblasti. Druhé místo vyneslo 10 000 pesos za přibližně 212 kg odpadu a třetí místo získalo 5 000 pesos za přibližně 200 kg plastu.

Ostatní soutěžící byli zkontaktováni s největší recyklační společností v zemi, Mexico Recicla, která jim za nasbíraný odpad poskytla kompenzaci ve vyšších sazbách, než jaké by dostali za ryby. Společnost plánuje plast recyklovat na nástroje, které mohou rybáři používat každý den. Diskutuje se také o formalizaci tohoto druhu práce.

Gustavo Lauria, spoluzakladatel společnosti We Believers, uvedl: „Když se rybáři obrátí k oceánu, najdou tam mnohem více plastu než ryb a ryby, které uloví, jsou mnohem menší než ty, které chytili před deseti lety. Takto jsme je propojili, abychom je povzbudili ke sběru plastů namísto ryb, a vytvořili tak nový zdroj příjmů pro jejich komunity.“

Od zahájení soutěže požádaly další mexické rybářské komunity, aby soutěž zavítala i do jejich oblastí. Společnost Corona chce tuto žádost splnit do konce roku 2021 a v roce 2022.

Honza Marcinek
Honza Marcinek

Zkoumám průsečík mezi lidským chováním a kulturou, abych odhalil pravdu o značkách a jejich postavení na trhu. Účelem webu Insight.cz je inspirovat kreativní myšlení, které firmám pomůže vytyčit jedinečnou roli, aby se mohly spojit s lidmi a vytvářet smysluplný dopad na svět okolo nás.

Articles: 3766