Hororové filmové plakáty od Volkswagen odkazují na časté obavy na silnicích

79 % Australanů pociťuje určitý druh úzkosti při řízení. 59 % řidičů se vyhýbá podélnému parkování, protože se bojí, že by mohli zdržovat provoz nebo že by při tomto manévru mohli narazit do jiného auta. Jiní mají hrůzu z obřích kruhových objezdů, z najíždění na čtyřproudovou dálnici nebo z chodců. Tyto situace jsou pro ně noční můrou.

Na základě těchto skutečností vytváří agentura DDB Sydney kampaň pro automobilku Volkswagen, která představuje model Tiguan 2021 a asistenční systém IQ.DRIVE této značky s funkcemi, mezi něž patří Front Assist, Pedestrian Monitoring a Lane Assist. Automobilka přiznává, že silnice může být někdy děsivé místo. Ale nemělo by tomu tak být. Aby VW povzbudil lidi k překonávání strachu, rozhodl se na tyto zážitky, z nichž některým řidičům běhá mráz po zádech, reagovat v sérii reklam, které vzdávají „hold žánru psychologického hororu“.

Rowena Kanna, manažerka marketingové komunikace společnosti Volkswagen Austrálie, uvedla: „Průzkum zdůraznil to, co jsme věděli, že je pravda, i když anekdotická, a to, že tyto malé stresy na silnici se mohou rychle proměnit ve skutečné obavy a strach.“ Vysvětluje, že jsou přesvědčeni, že tato iniciativa „pronikne na přeplněný trh SUV“.

Značka spojila síly s renomovaným tvůrcem filmových plakátů Mattem Ryanem Tobinem – který během své kariéry spolupracoval se společnostmi Disney, Marvel Studios, Warner Brothers a 20th Television – a proměnila obavy ze silnic v plakáty k hororovým filmům. Ilustrace, jejichž středobodem jsou úzkosti, které se objevují při paralelním parkování, zařazování na dálnici, vjíždění do obřích kruhových objezdů a zkamenění z nepozorných chodců, sledují vizuální motivy obvykle spojované s tímto typem filmového žánru.

Kreativní ředitelé DDB Sydney, Tim Woolford a Tommy Cehak, uvedli: „Nemáme strach z řízení. I když podélné parkování nás zneklidňuje. Vlastně i slučování je nervy drásající… a předpokládáme, že lidé jsou v dnešní době dost rozptylováni svými telefony, takže i to nám dělá starosti…“

Plakáty OOH doprovází 30sekundové video, které režíroval Bruce Hunt z Revolveru a které diváky přenáší na podivnou silnici, kde se muž chystá vjet na kruhový objezd. Jeho úzkost je stále silnější, jak se má ke kruhovému objezdu blížit, a vizuální prvky obsažené ve videu – jako jsou vrány, noc, mlha – a zvukový doprovod dávají divákům poznat, že se chystá něco děsivého. Ale žádný strach, protože zatímco se diváci dozvídají, že „silnice může být děsivé místo“, řidiči mohou překonat [svůj] strach s novým Tiguanem.

Integrovaná kampaň poukazuje na skutečnost, že ačkoli řízení vyžaduje naprosté soustředění, asistenční systém IQ.DRIVE modelu Tiguan může být dobrým společníkem, na kterého se řidiči mohou na cestách spolehnout. Iniciativa je součástí platformy „Life feels better in a Volkswagen“ a probíhá v televizi, online, OOH, rádiu a na sociálních sítích, přičemž interaktivní rozšířená realita bude spuštěna ještě letos.

Honza Marcinek
Honza Marcinek

Zkoumám průsečík mezi lidským chováním a kulturou, abych odhalil pravdu o značkách a jejich postavení na trhu. Účelem webu Insight.cz je inspirovat kreativní myšlení, které firmám pomůže vytyčit jedinečnou roli, aby se mohly spojit s lidmi a vytvářet smysluplný dopad na svět okolo nás.

Articles: 3762