Nárůst rasových urážek na internetu byl ztvárněn pomocí anglické vlajky

Společnost BT v rámci své kampaně „Hope United“ reagovala na děsivou vlnu rasistických urážek, které se po finále Eura 2020 snesly na anglické fotbalisty. Pod heslem #SayNoToRacism zachytila nárůst urážek na internetu pomocí zvukové frekvence. Zvýšená frekvence, která funguje na dvou úrovních, připomíná anglickou vlajku.

Společnosti BT a EE jako hrdí partneři Anglie sdílely níže uvedený příspěvek na sociálních sítích, který vytvořila agentura Saatchi & Saatchi:

Pod vlajkou je napsáno: „Nedovolte, aby nás reprezentovala nenávist. Po zápase se prudce zvýšil počet online urážek hráčů Anglie. Opravdoví fanoušci hráčům neubližují.“

BT Sport spolu s partnerskou agenturou Wunderman Thompson zahájila kampaň proti projevům nenávisti již v květnu. Využili svou platformu jako objektiv pro zkoumání urážek, které její zaměstnanci, odborníci a fotbalová komunita přijímají na sociálních sítích, a vytvořili kampaň „Draw The Line“, která otevírá oči, aby upozornila na jejich ničivý dopad a inspirovala lidi k akci.

V návaznosti na to se v reakci na průzkum, který zjistil, že každý desátý člověk byl v uplynulém roce obětí urážek na internetu, spojil tým Hope United – různorodý tým fotbalistů z celé země, který se před mistrovstvím Evropy UEFA sjednotil v boji proti nenávisti na internetu.

Honza Marcinek
Honza Marcinek

Zkoumám průsečík mezi lidským chováním a kulturou, abych odhalil pravdu o značkách a jejich postavení na trhu. Účelem webu Insight.cz je inspirovat kreativní myšlení, které firmám pomůže vytyčit jedinečnou roli, aby se mohly spojit s lidmi a vytvářet smysluplný dopad na svět okolo nás.

Articles: 3762