Adidas inspiruje sebevědomí a inkluzivitu prvním tekutým billboardem na světě

Na oslavu závazku společnosti Adidas učinit budoucnost sportu co nejvíce inkluzivní odhalila na pláži Kite Beach v Dubaji vůbec první tekutý billboard na světě. Dne 24. června byly dámy vyzvány, aby se ponořily „za hladinu“ (Beyond the Surface) v plavkách z nové kolekce Burkini, jejímž cílem je nabídnout větší výběr plaveckého oblečení pro všechny.

Amrith Gopinath, Senior Brand Director Adidas GCC, uvedl: „Burkiny jsou pro nás velkým přínosem. Jsme přesvědčeni, že nikomu by nemělo být bráněno v tom, aby si užíval výhod pobytu ve vodě a u vody, a proto jsme nedávno uvedli na trh naši rozmanitou nabídku produktů pro všechny ženy a kolekci Burkini.“

Společnost Adidas si v roce 2021 nechala zpracovat průzkum agentury YouGov, který odhalil, že pouze 12 % žen ve Spojených arabských emirátech se cítí pohodlně v plavkách na veřejné pláži nebo u bazénu. Hlavními důvody jsou styd ohledně svého těla a nedostatek soukromí. V návaznosti na to společnost Adidas podnikla kroky ke snížení tohoto pocitu u žen.

Již dříve vydala agentura Havas Middle East videokampaň pro společnost Adidas, která představila novou inkluzivní kolekci plavek. Vyzdvihla také sílu vody a její schopnost přijmout všechny lidi bez ohledu na tvar, schopnosti nebo náboženství. Nejnovější billboardový kousek s plaveckým motivem posiluje poselství uvedené ve videokampani a povzbuzuje ženy, aby se ve vodě cítily sebevědomě.

Triatlonistka a držitelka Guinnessova světového rekordu Dareen Barbarová, stejně jako ambasadorka značky Adidas a první saúdskoarabská žena, která vystoupila na Everest, Raha Moharraková, byly mezi těmi, které byly požádány, aby se ponořily do 3 metry hlubokého a 5 metrů vysokého bazénu.

Do billboardu by se vešlo 3 319 krabic od bot Adidas a pojme 11 500 litrů vody! Výtvor vyrobený z vyztuženého průhledného akrylátu vznikal celé 3 týdny a pracoval na něm 32členný tým. Zážitek si mohli vychutnat i nakupující v dubajském obchodním centru, kde se na digitální obrazovce vedle vlajkové prodejny Adidas promítaly klipy plavců v tekutém billboardu.

Honza Marcinek
Honza Marcinek

Zkoumám průsečík mezi lidským chováním a kulturou, abych odhalil pravdu o značkách a jejich postavení na trhu. Účelem webu Insight.cz je inspirovat kreativní myšlení, které firmám pomůže vytyčit jedinečnou roli, aby se mohly spojit s lidmi a vytvářet smysluplný dopad na svět okolo nás.

Articles: 3762