Kolekce falešných hraček upozorňuje na rizika, kterým děti čelí na internetu

Twisted Toys je kolekce falešných dětských hraček, které touží po datech. Tato kolekce byla vytvořena s cílem upozornit na různé formy online zneužívání, kterému jsou děti na celém světě vystaveny.

S nápadem přišla skupina 5Rights poté, co z průzkumu vyplynulo, že více než 80 % rodičů nedůvěřuje technologickým společnostem, že chrání jejich děti. Kromě toho si 71 % respondentů myslí, že by vláda měla v oblasti bezpečnosti na internetu dělat více.

Kolekce zahrnuje medvídka Share Bear, který shromažďuje a sdílí údaje dítěte, trolla Pocket Troll, který kontroluje každý okamžik dětského dne, a Stalkie Talkie. Kapesní hi-tech hračka, která využívá algoritmy, jež spojují děti s úplně cizími lidmi. Na webových stránkách má každá hračka svou vlastní falešnou dětskou reklamu s usmívajícími se dětmi a zlověstnými obchodními podmínkami.

Důvodem této kampaně je, že díky tomu, že se tyto online formy dostanou z digitálního světa, získají rodiče konečně lepší představu o jejich zjevných nebezpečích a o tom, jak by je měli tolerovat v reálném životě.

Předsedkyně organizace 5Rights Beeban Kidron k tomu uvedla: „Lidé příliš často zapomínají, že digitální produkty a služby jsou spotřebním zbožím – a jako takové musí být bezpečné pro ty, kteří je používají – zejména pro děti.“