Společnost Kellogg’s vylepšila své krabice s cereáliemi pro nevidomé a slabozraké

Drobné písmo může být pro každého obtížné přečíst, důležité informace mohou uniknout zejména lidem se zrakovým postižením. Společnost Kellogg’s zavádí nové krabice, které umožňují chytrým telefonům snadno rozpoznat kód, jenž zákazníkovi nahlas přehraje drobné písmo.

Uživatelům stačí stáhnout aplikaci nazvanou NaviLens a namířit telefon na čtvercový štítek na černém pozadí krabice. Tato technologie je obzvláště pokročilá, protože dokáže rozpoznat kódy až ze vzdálenosti tří metrů!

Po naskenování aplikace zákazníkovi přečte informace o složení, alergenech a likvidaci obalu. Případně si je může přečíst sám nakupující pomocí přizpůsobených nástrojů pro přístupnost na svém zařízení.

Modernizace se na pultech objeví nejprve s cereáliemi Special K v lednu 2022 a poté se v průběhu roku rozšíří do celého sortimentu cereálií. Inovace přichází po úspěšném testování na krabicích Coco-Pops ve spolupráci se společností Co-Op.

Stejná technologie se používá ve městech, jako je Barcelona, Madrid a Murcia, v jejich dopravních systémech, aby pomohla nevidomým a slabozrakým lidem cestovat snadněji a bezpečněji.

Společnost Kellogg’s vyjádřila naději, že i další značky budou pracovat na tom, aby se supermarkety staly přístupnějším místem pro osoby se ztrátou zraku.