Společnost Money vypočítala, kolik by stálo bydlení na Měsíci

Britská společnost Money.co.uk se podělila o průvodce, ve kterém se můžete dozvědět, jak můžete získat hypotéku pro bydlení na Měsíci. Může vás to stát 40 milionů britských liber, ale aspoň můžete začít šetřit na svůj vysněný život na měsíci.

Kde tedy začít, když plánujete svůj domov vzdálený 384 400 km od Země? Money.co.uk vysvětlují, že jeden akr měsíční půdy vás vyjít na pouhých 94,87 liber (2 900 Kč). Ale pak musíte započítat pracovníky, nástroje a vybavení, abyste mohli postavit svůj vysněný domov, který vás může v průměru stát asi 5,8 milionu liber (177,7 milionů korun). K tomu je třeba zohlednit povětrnostní podmínky při stavbě na Měsíci a když vezmete vše v úvahu, tak vás celkový rozpočet může vyjít kolem 29 milionů GBP.

Společnost dokonce navrhla ideální půdorys toho, jak by měl vypadat váš typický měsíční dům:

Ačkoli můžete postavit svůj dům na Měsíci, Money.co.uk také rozdělily, kolik bude ve skutečnosti stát obýváním tohoto domu. Malý jaderný reaktor, který vyrábí energii vás bude stát1 miliardu GBP, nebo se můžete rozhodnout pro solární panely, které by vás stály jen 17 tisíc navíc. Potraviny a voda se na planetě ještě nevyrábějí, takže by bylo nutné vypočítat náklady na jejich přepravu ze Země.

Společnost přišla s touto kampaní, když lidé začali přemýšlet, jaký by to byl život, kdybychom se rozhodli zahájit přesun civilizace na Měsíc. Náklady se bezpochyby zvýší, jakmile se tento sen stane realitou.