Značka Dove se snaží vnést diverzitu do modelingového průmyslu

Jako způsob, jak podpořit rozmanitost v modelingovém průmyslu, značka Dove nabídla své modelky zdarma. Pokud si náborová značka vybere jeden ze jejích modelek, společnost Dove slíbila, že uhradí plnou cenu za tzv. appearance fee (poplatek za práva veřejného využití modelky).

Sophie van Ettinger, globální viceprezident společnosti Dove, komentuje: „Tím, že značkám a společnostem poskytneme nástroje, které ukazují rozmanitější zastoupení krásy, pomáháme změnit způsob zastoupení žen, což má pozitivní dopad na to, jak sebevědomě se ženy cítí ohledně svého vzhledu.“

Ve spolupráci s LOLA MullenLowe a různými nezávislými castingovými agenturami při vývoji této jedinečné výzvy byly k účasti najaty modelky napříč širokou škálou skupin a zázemí.

„Tento projekt skutečně ukázal, jak těžké je propagovat skutečnou krásu v reklamě. I když nabízíme skutečně krásné ženy značky Dove značkám zcela zdarma. Doufejme, že tato kampaň povzbudí mnoho dalších, aby skutečně s tímto problémem něco udělali,“ říká Tomas Ostiglia, ECD, LOLA MullenLowe Madrid.

#ItsOnUs podporuje závazek společnosti Dove učinit změny a posilovat postavení žen tím, že se snaží o inkluzivní zastoupení krásy.

Honza Marcinek
Honza Marcinek

Zkoumám průsečík mezi lidským chováním a kulturou, abych odhalil pravdu o značkách a jejich postavení na trhu. Účelem webu Insight.cz je inspirovat kreativní myšlení, které firmám pomůže vytyčit jedinečnou roli, aby se mohly spojit s lidmi a vytvářet smysluplný dopad na svět okolo nás.

Articles: 3762