Značka Otrivin vytvořila první dětské hřiště na světě, které čistí vzduch

Značka nosních sprejů Otrivin ve spolupráci se společnostmi Saatchi&Saatchi a ecoLogicStudio vytvořila první dětské hřiště na světě, které čistí vzduch, a snaží se tak zvýšit povědomí o nebezpečí znečištěného ovzduší, které ovlivňuje zdraví dětí.

93 % dětí na celém světě dýchá nebezpečně znečištěný vzduch, přičemž Polsko má nejvíce znečištěný vzduch v Evropě. Otrivin AirBubble slouží k demonstraci síly, kterou má věda k řešení jedné z nejzrádnějších zdravotních krizí příští generace. Agentura Saatchi&Saatchi vytvořila doprovodné video kampaně, na kterém se podílel režisér Tino, držitel ceny z Cannes.

Video ukazuje děti ve znečištěném a nebezpečném prostředí, které mají na sobě plynové masky, vytřásají si prach z vlasů a sledují hořící domečky pro panenky. Vypravěčkou je devítiletá Licypriya Kangujam, která je jednou z předních světových mladých klimatických aktivistek a influencerek.

Hřiště umístěné v Koperníkově vědeckém centru ve Varšavě v Polsku funguje tak, že přivádí znečištěný vzduch přes 52 válců s řasami, které pomocí fotosyntézy odstraňují toxiny ze vzduchu a uvolňují do atmosféry čistý kyslík.

„Toto hřiště potřebuje dva zdroje energie: sluneční energii a instinktivní touhu dětí zkoumat a hrát si. Ty tvoří nevyčerpatelná a obnovitelná paliva AirBubble, která lze získat bez námahy. AirBubble je spouštěčem procesu, který může jen růst a násobit své blahodárné účinky vůči budoucím generacím. Vše je v našich rukou – jsme zodpovědní za naše zdraví a klima,“ říká Dr. Claudia Pasquero, spoluzakladatelka a ředitelka společnosti ecoLogicStudio.

Ředitel globálního marketingu společnosti Otrivin, Farhad Nadeem, dodává: „Znečištění je jedním z nejpalčivějších problémů, kterým dnes svět čelí. Děti jsou navíc zasaženy více, protože se nacházejí blíže k zemi, kde se toxické částice shromažďují. Společnost Otrivin existuje proto, aby pomáhala lidem lépe dýchat, a právě to děláme. Tato inovační výzva nás velmi nadchla: co kdybychom uprostřed města postavili dětské hřiště, uvnitř kterého by byl čistý vzduch? To byl začátek skvělého partnerství se společnostmi ecoLogicStudio a Saatchi&Saatchi, které vedlo k uvedení prvního dětského hřiště čistícího vzduch na světě, které spojuje architekturu, biotechnologie a vědu.“

Zdroj fotografie: Aasarchitecture (Maja Wirkus)

Honza Marcinek
Honza Marcinek

Zkoumám průsečík mezi lidským chováním a kulturou, abych odhalil pravdu o značkách a jejich postavení na trhu. Účelem webu Insight.cz je inspirovat kreativní myšlení, které firmám pomůže vytyčit jedinečnou roli, aby se mohly spojit s lidmi a vytvářet smysluplný dopad na svět okolo nás.

Articles: 3762