Značka Papa John’s odstranila „Papa“ ze svého ikonického loga, aby zvýšila povědomí o rakovině prostaty

V rámci Dne otců odstranila společnost Papa John’s ze svého ikonického loga slovo „Papa“, aby upozornila na rakovinu prostaty v celé Velké Británii. Značka tak pomáhá uctít památku těch, kteří kvůli této nemoci přišli o život, a zároveň zvyšuje povědomí u těch, kteří mohou být touto nemocí stále ohroženi.

Rakovina prostaty je nejčastějším nádorovým onemocněním u mužů a jen ve Spojeném království na ni každých 45 minut zemře jeden muž (v ČR se výskyt pohybuje kolem 60 případů na 100 000 mužů). Na pomoc misi organizace Prostate Cancer UK zachránit více tatínků zařadila společnost Papa John’s na své webové stránky dárcovskou stránku – a vyzvala tak lidi, aby prostřednictvím této „dough-nate“ stránky vybírali finanční prostředky.

Nicola Tallettová, ředitelka pro fundraising a zapojení podporovatelů ve společnosti Prostate Cancer UK: „Život bez otců a tatínků prostě není stejný. Odstraněním slova ‘Papa’ ze svého loga Papa John’s žádá lidi, aby si představili, jaký by byl život bez otců; Představte si den bez jejich obětavých, zábavných a skvělých věcí, které je dělají skvělými – péče, vtipy, tanec, věci, které nám chybí, když o ně přijdeme příliš brzy. Společně můžeme bojovat za všechny tatínky a všechny muže, kteří příliš brzy přišli o život kvůli rakovině prostaty.“

Lidé mohou v Den otců zachránit více tatínků tím, že navštíví stránky prostatecanceruk.org/fathersday.

Honza Marcinek
Honza Marcinek

Zkoumám průsečík mezi lidským chováním a kulturou, abych odhalil pravdu o značkách a jejich postavení na trhu. Účelem webu Insight.cz je inspirovat kreativní myšlení, které firmám pomůže vytyčit jedinečnou roli, aby se mohly spojit s lidmi a vytvářet smysluplný dopad na svět okolo nás.

Articles: 3766