Obří push notifikace na stěnách paneláků zvala neaktivní uživatele Duolinga zpět k učení

Většina uživatelů chytrých telefonů je denně zaplavována push notifikacemi, přičemž mnoho z nich tyto zprávy ignoruje. Lidé si sotva všímají i těch oznámení, která jim mají podat pomocnou ruku při učení něčeho nového – například oznámení od aplikace Duolingo, která studentům připomínají, že je čas na učení. Přesto někteří uživatelé platformy rozesmutnili maskota Duo, protože přestali aplikaci používat. Roztomilá sova je tedy chtěla „postrčit“ správným směrem a překvapila své studenty upozorněním, které si zapamatují.

S pomocí brazilské agentury Jotacom šlo Duolingo dál než na „skromnou“ obrazovku mobilu a oslovilo studenty největší push notifikací na světě. „Neignorovatelné oznámení“ má studenty povzbudit k dalšímu učení, a aby jim dodalo potřebnou motivaci, značka své sdělení přizpůsobila a promítla na stěny sousedních budov svých uživatelů.

Výběr uživatelů, které obrovské oznámení Duolingo překvapilo, zahrnoval vyhledávání a příspěvky s žádostí o doporučení fanoušků na účtech společnosti na sociálních sítích. Přišlo více než 500 odpovědí s nominacemi ze všech regionů města. Překvapení bylo realizováno s pomocí rodin a přátel šťastných studentů, kteří měli za úkol přivést uživatele k oknu jejich bytu. Personalizovaná oznámení – o velikosti 10 až 15 metrů čtverečních – promítaná na budovu před nimi bylo prostě nemožné ignorovat.

„Protagonisty této kampaně je to nejcennější, co Duolingo má – naši studenti. V této akci jsme vytvořili zábavný způsob, který je naší tajnou ingrediencí, abychom je povzbudili ke studiu u nás, a posílili tak naše nejdůležitější poslání, kterým je nabízet bezplatné a kvalitní vzdělávání pro všechny,“ říká Analigia Martins, marketingová ředitelka Duolingo v Brazílii.

K oživení obří, na míru vytvořené projekce použilo Duolingo exkluzivně pro tuto iniciativu drona Matrice 600 Pro o hmotnosti 10 kg a průměru více než jeden metr, vybavený kamerou a projektorem Epson S18+ od společnosti Bizsys.

Luciano, Sueli a Jasmin jsou jedni ze studentů, kteří vynechali hodiny Duolinga. Ale už ne, protože kampaň je inspirovala k tomu, aby aplikaci používali, pokračovali v učení a nasbírali další po sobě jdoucí dny praxe.

Honza Marcinek
Honza Marcinek

Zkoumám průsečík mezi lidským chováním a kulturou, abych odhalil pravdu o značkách a jejich postavení na trhu. Účelem webu Insight.cz je inspirovat kreativní myšlení, které firmám pomůže vytyčit jedinečnou roli, aby se mohly spojit s lidmi a vytvářet smysluplný dopad na svět okolo nás.

Articles: 3766