Eurythenes plasticus je nově objevený neznámý tvor, ve kterém objevili mikroplasy

Každý rok je do oceánů světa vyhozeno asi osm milionů tun plastu. Ve vodě se rozpadá na mikroplasty, které požívají mořští tvorové. Nyní se zdá, že byly ovlivněny i druhy žijící na nejvzdálenějších místech Země.

Sedm kilometrů pod hladinou moře, hluboko v Mariánské příkopě, objevili vědci z Newcastle University dříve neznámý druh, pokud jde o Různorožce. Bylo rozhodnuto pojmenovat jej Eurythenes Plasticus, aby se zdůraznil fakt, že svět musí přijmout okamžitá opatření k zastavení zaplavování oceánů plastovým odpadem. Součástí představení nového neznámého druhu vznikla rozsáhlá komunikace napříč digitálním ekosystémem, OHH a instalací v muzeích, jako je například Smithsonian Institute.

Díky tomu kampaň zasáhla 1,4 miliardy obyvatel v 93 zemích a získala zdarma mediální podporu v hodnotě 12 milionů EUR. Více než 2 miliony lidí podepsalo petici Světového fondu na ochranu přírody, kde se stále můžete připojit i vy.

Honza Marcinek
Honza Marcinek

Zkoumám průsečík mezi lidským chováním a kulturou, abych odhalil pravdu o značkách a jejich postavení na trhu. Účelem webu Insight.cz je inspirovat kreativní myšlení, které firmám pomůže vytyčit jedinečnou roli, aby se mohly spojit s lidmi a vytvářet smysluplný dopad na svět okolo nás.

Articles: 3766