Značka Lifebuoy hacknula nehygienické zvyky Indů pomocí mýdlového razítka

60% Indů si po použití toalety a před jídlem umývá ruce pouze vodou. To pomohlo šíření nemocí, jako je cholera, průjem a zápal plic, a stejně tak i COVID-19. Kumbhaméla je největší náboženský festival na světě, který přiláká 50 milionů lidí za jediný den a 150 milionů celkem. Značka mýdla Lifebuoy tak stála před velkou výzvou pokusit se udělat festival pro návštěvníky bezpečnějším.

Záměrem bylo „hacknout“ stávající chování návštěvníků festivalu. Už si opláchli ruce vodou, takže otázkou bylo, jak přidat mýdlo? Odpověď spočívala v razítku na rukou oddaných, když čekali ve frontě na jídlo a toalety. Nechal se tak vyrobit speciální inkoust s recepturou Lifebuoy, který se při kontaktu s vodou změnil na antibakteriální mýdlo. Ruční mytí rukou mýdlem již nebylo jednou z možností, ale bylo nevyhnutelné, s dalšími výhodami, že nevznikaly žádné levné vzorky k vyzkoušení nebo odpad navíc.

Bylo orazítkováno 5 milionů lidí, což přispělo k tomu, že bylo o 30 % méně infekcí než v předchozím ročníku festivalu. Kampaň přispěla k 5% globálnímu poslání značky Lifebuoy vzdělávat miliardu lidí o důležitosti mytí rukou.

Honza Marcinek
Honza Marcinek

Zkoumám průsečík mezi lidským chováním a kulturou, abych odhalil pravdu o značkách a jejich postavení na trhu. Účelem webu Insight.cz je inspirovat kreativní myšlení, které firmám pomůže vytyčit jedinečnou roli, aby se mohly spojit s lidmi a vytvářet smysluplný dopad na svět okolo nás.

Articles: 3766