Agentura WMC | Grey si z Cannes Lions odnáší 4 lvy včetně zlatého

Druhý festivalový den s očekáváním vyhlíželi v agentuře WMC | Grey, protože dnes probíhal slavnostní ceremoniál, během kterého se vyhlašovali oceněné práce z kategorií Creative Data Lions, Direct Lions, PR Lions, Social & Influencer Lions, Media Lions a Creative Strategy Lions. Právě ve třech těchto kategoriích měla agentura celkem 5 shortlistů (Media – 2, PR – 1, Direct – 2) se svou kampaní Hackathon Známkamaráda.

Direct

Jako první se vyhlašovala kategorie Direct, kde získala agentura shortlist v podkategoriích Cultural Insight a Social Behaviour. A oba tyto shortlisty proměnila v cenné kovy – v podkategorii Cultural Insight to je stříbrný lev a v Social Behavior zlatý lev! Po dvouleté pauze se tak jedná opět o další velký úspěch pro Česko (v roce 2018 vyhrála ČR jedno stříbro a tři bronzy, v roce 2019 ziskala ČR 9 shortlistů).

PR

I v druhé kategorii agentura WMC | Grey uspěla, protože zde proměnila svůj jediný shortlist v podkategorii Use of Events & Stunts a to v bronzového lva.

Media

Očekávání v této kategorii se dalo krájet, protože se čekalo na to, zda se podaří proměnit i dva shortlisty v této kategorii (Social Behaviour a Use of Events). Vzhledem k tomu, že obě podkategorie se podobají těm z již oceněných kategorií, tak se tušilo, že tam šance jsou velké. Nakonec konkurence v této kategorii byla silná, takže se agentuře podařilo proměnit jen jeden ze shortlistů a to v bronz. Ale to nic nemění na tom, že agentura WMC | Grey dokázala neskutečné a může náležitě oslavovat.

Aktuální bilance ČR v Cannes:

WMC | Grey – Hackathon Známkamaráda: 1 zlato (Direct – 1); 1 stříbro (Direct – 1); 2 bronzy (PR – 1, Media – 1); 1 shortlist (Media – 1)

Honza Marcinek
Honza Marcinek

Zkoumám průsečík mezi lidským chováním a kulturou, abych odhalil pravdu o značkách a jejich postavení na trhu. Účelem webu Insight.cz je inspirovat kreativní myšlení, které firmám pomůže vytyčit jedinečnou roli, aby se mohly spojit s lidmi a vytvářet smysluplný dopad na svět okolo nás.

Articles: 3766