V kategorii Health & Wellness Lions se rozdaly dvě hlavní ceny

První festivalový den byl ve znamení kategorií, kde se rozdávalo více cen Grand Prix. Jednou z kategorií je právě Health & Wellness Lions, kde si hlavní ceny odnesly kampaně #STEALOURSTAFF pro značku Beco a #wombpainstories pro značku Essity.

#STEALOURSTAFF

BECo je 166 let stará značka vyrábějící mýdla pro sociální podniky, která vyzvala zaměstnavatele v celé zemi, aby ukradla jejich zaměstnance. Ve Spojeném království je 1,1 milionu osob se zdravotním postižením bez práce, ale společnost BECo se snaží přispět svým dílem – 80 % jejích zaměstnanců má zdravotní postižení. Čím více mýdla prodá, tím více pracovních míst BECo vytvoří. Domnívá se však, že každá společnost by mohla dělat více pro snížení rozdílu v zaměstnanosti osob se zdravotním postižením. Pokud zaměstnanci společnosti BECo přejdou k větším a lepším věcem, mohou vytvořit více pracovních příležitostí pro ty, kteří to potřebují. O této integrované kampani jsme psali podrobněji zde.

#wombpainstories

Animátorky z celého světa přispěly do projektu Womb Stories, jehož cílem je otevřít mnohá vyprávění a prolomit tabu týkající se zkušeností lidí s dělohou.

V rámci této kategorie byla rozdána i cena Lions Health and United Nations Foundation Grand Prix for Good, ta oslavuje využití kreativity k pozitivnímu ovlivnění světa jako celku. Vybírá se z prací oceněných Zlatým lvem, které byly vytvořeny pro neziskovou organizaci nebo charitativní organizaci v soutěži Health & Wellness nebo Pharma Lions.

Grand Prix vyhrála kampaň addresspollution.org pro značku Central Office for Public Interest

10 000 Londýňanů každoročně předčasně zemře v důsledku toxického ovzduší. Jedná se však o neviditelného zabijáka. Neviditelný, přehlížený a o to smrtelnější. AMVBBDO a Central Office for Public Interest přiměly Londýňany, aby se zajímali, tím, že spojily znečištění ovzduší s něčím, na čem jim záleží – s cenami nemovitostí. addresspollution.org poskytuje každému obyvateli Londýna zprávu o kvalitě ovzduší na jeho adrese, která ukazuje jeho zdravotní a finanční náklady. Šokovaní majitelé domů pak mohou požadovat opatření na místní i celostátní úrovni. Služba byla spuštěna multikanálovou guerillovou kampaní zaměřenou na realitní průmysl.

Honza Marcinek
Honza Marcinek

Zkoumám průsečík mezi lidským chováním a kulturou, abych odhalil pravdu o značkách a jejich postavení na trhu. Účelem webu Insight.cz je inspirovat kreativní myšlení, které firmám pomůže vytyčit jedinečnou roli, aby se mohly spojit s lidmi a vytvářet smysluplný dopad na svět okolo nás.

Articles: 3766