Publicis si odnáší tři Grand Prix v kategorii Outdoor Lions

První festivalový den je oficiálně za námi a v síti Publicis mohou po dnešku slavit ve velkém, protože zcela ovládli kategorii Outdoor Lions odkud si odnáší 3 hlavní ceny.

Moldy Whopper pro značku Burger King

Potravinářský průmysl, zejména rychlé občerstvení, je plný přídatných látek. Za poslední tři roky však společnost Burger King celosvětově odstranila 8 500 tun umělých konzervantů. Aby vyslal důležitý signál, představil lidem ve spolupráci s agenturami David Miami, Ingo Stockholm a Publicis Romania kampaň The Moldy Whopper, který zobrazuje ikonický Whopper plesnivějící až 35 dní. Burger King prolomil formu něčím nepředvídatelným: plísní. Možná to šlo proti všem konvencím, ale ukázalo to, že plíseň může být i krásná věc. O této kampani jsme podrobněji psali zde.

Shutter Ads pro značku Heineken

Dopad pandemie koronaviru byl pro podniky devastačně obtížný. Bary, kluby a restaurace byly nuceny zavřít bez vědomí, kdy vlastně budou moci opět otevřít. Vzhledem k tomu, že reklama je jedním z průmyslových odvětví, které stále může fungovat (samozřejmě s omezeními), tak se značka Heineken ve spolupráci s Publicis Italy rozhodla převzít rolety 15 barů, aby mohly sdílet optimistická a povzbudivá sdělení po celé Barceloně. A navíc tím dala majitelům malých podniků způsob, jak generovat příjem. O této práci jsme psali zde.

Village Electrique pro značku Renault

93 % Francouzů se stále domnívá, že k přechodu na elektrický pohon potřebují lepší infrastrukturu, větší autonomii nebo bydlet ve velkém městě. Aby jim Renault dokázal, že se mýlí, proměnil nejodlehlejší město ve Francii v první město se 100% elektrickým pohonem na světě. Protože pokud je přechod na elektrický pohon možný tam, je možný kdekoli. Za tímto účelem společnost Publicis Conseil přivezla plně elektrické vozy Renault ZOE, které na tři roky nahradily všechna auta všech obyvatel. A voilá, takhle město, o kterém předtím nikdo neslyšel, dosáhlo 63 milionů zhlédnutí, zvýšilo prodeje Renaultu ZOE o 50 % a pomohlo ZOE stát se jedničkou v Evropě.

Honza Marcinek
Honza Marcinek

Zkoumám průsečík mezi lidským chováním a kulturou, abych odhalil pravdu o značkách a jejich postavení na trhu. Účelem webu Insight.cz je inspirovat kreativní myšlení, které firmám pomůže vytyčit jedinečnou roli, aby se mohly spojit s lidmi a vytvářet smysluplný dopad na svět okolo nás.

Articles: 3766