Mediální agentura Wavemaker zavádí plánovací platformu pro více cílových skupin

Rostoucí roztříštěnost publika zvyšuje složitost a časovou náročnost procesu mediálního plánování. Platforma Maximize, která využívá umělou inteligenci a nejlepší soubory dat, je prvním nástrojem, který umožňuje kompletní mediální plánování pro fragmentované cílové skupiny. Výsledkem je plánování za využití spíše detailní úrovně zákazníků s možností současně zkoumat více charakteristik pro více různých cílových skupin a vytvářet tak nejlepší mediální plány pro vytvoření optimalizované kampaně napříč kanály a trhy v rekordním čase.

Platforma Maximize využívá umělou inteligenci a strojové učení, využívá a analyzuje data z globálních a lokálních zdrojů, včetně dat klienta. Příkladem mohou být data z LivePanelu společnosti GroupM, data z vlastního nástroje Momentum společnosti Wavemaker, či data z ekonometrického modelování pro klienty. Platforma Maximise je součástí globálního systému Provokativního plánování, a jednou z částí modulárního systému, který v sobě spojuje strojové učení a lidskou znalost a inteligenci pro maximální využití jejich potenciálu.

Toby Jenner, globální CEO agentury Wavemaker, dále vysvětluje: „Platforma Maximize řeší jednu z nejdlouhodobějších frustrací tohoto oboru – že všechny mediální plány vypadají stejně. Platforma Maximize, která je předem naplněna robustními zdroji dat a nabita umělou inteligencí, vytváří mediální plány neuvěřitelnou rychlostí a má analytickou kapacitu pro vytvoření růstových plánů pro naše klienty, díky nimž získají na trhu náskok. Již nyní tato platforma přináší výsledky a vytváří mediální plány, které jsou v průměru o 30 % účinnější.“

Ondřej Šimůnek, CEO Wavemaker v ČR, k tomu poznamenal: „Umělá inteligence rozšířila svůj vliv do mnoha oblastí marketingu, ale teprve nyní k tomu došlo v oblasti mediálního plánování. Nová, velmi slibná plánovací platforma Maximize využívá umělou inteligenci a je schopna změnit způsob, jakým týmy agentury pracují. Umožňuje našim plánovačům vytvářet nejkomplexnější mediální plány pro klienty ve stále složitějším a fragmentovanějším mediálním prostředí.“

Platformu Maximize vyvinul projektový tým složený ze 75 stratégů, plánovačů, datových architektů, datových vědců, programátorů softwaru, testerů a designérů působících v mezinárodním HUBu agentury Wavemaker ve Varšavě, přičemž společnost Mirum ze skupiny WPP poskytla podporu v oblasti designu uživatelského rozhraní.

V průběhu vývoje tým provedl paralelní testy, v nichž soupeřil člověk s počítačem a při nichž byl zkušený tým plánovačů vyzván, aby vytvořil plán, který zajistí optimální zásah v rámci tří překrývajících se cílových skupin. Tento úkol však lidský tým nedokázal zvládnout. Pokaždé, když zlepšil zásah pro jednu cílovou skupinu, došlo ke ztrátě zásahu ostatních dvou cílových skupin. Oproti tomu platforma Maximize problém vyřešila za pouhou minutu a půl. Používáním platformy Maximize se plánovačům z agentury Wavemaker uvolňuje kapacita na to, aby mohli pracovat kreativněji a zaměřovat se na inovativní metody, které pomohou klientům růst.