Společnost Mastercard využívá datum vypršení platnosti karty jako nástroj ke zvýšení povědomí o zvířatech na pokraji vyhynutí

Ztráta přirozeného prostředí a potenciální vyhynutí volně žijících živočichů je i nadále společným a naléhavým problémem. V současné době je ohroženo na milion živočišných a rostlinných druhů, nicméně stále více lidí vyjadřuje svůj záměr podpořit pomoc při ochraně životního prostředí.

Společnosti Mastercard a Conservation International společně vytvořily kartu The Wildlife Impact Card. Myšlenkou je proměnit datum vypršení platnosti karty v nástroj ke zvýšení povědomí o důležitosti ochrany divoké přírody. A zároveň umožnit lidem, aby přispěli svým dílem k ochraně životního prostředí.

Program Wildlife Impact Card slouží ušlechtilému účelu. Spotřebitelé budou moci přispívat charitativním organizacím, které podporují a usilují o zachování přirozeného prostředí kriticky ohrožených druhů na celém světě, včetně pangolina sundského, slona pralesního afrického, peruánské žlutochvosté opice a lemura černobílého.

Program The Wildlife Impact Card, který vymyslela agentura McCann XBC (zkratka pro ExtraBoldCondensed, jedná se o agenturu, která vznikla přímo pro klienta Mastercard), je k dispozici vydavatelům karet po celém světě a jeho první nabídka byla spuštěna v USA. Ve spolupráci se společností Usio jsou nyní k dispozici virtuální předplacené karty, které lze přidat do jakékoli mobilní peněženky, zatímco fyzické karty (vyrobené ze 100% recyklovaných materiálů) budou uvedeny na trh později v létě tohoto roku.

Na pomoc další ochraně a obnově přírodních stanovišť do roku 2030, včetně prioritních zón, které se rovnají 40 milionům hektarů krajiny a 4,5 milionům kilometrů čtverečních mořské krajiny, bude za každou zakoupenou kartu věnován 1 dolar. Spotřebitelé mají další možnost poskytnout dodatečnou podporu tomuto účelu tím, že přispějí organizaci Conservation International prostřednictvím platformy Mastercard Donate.

Chcete-li si zakoupit kartu Wildlife Impact Card nebo se dozvědět více o tom, jak můžete pomoci chránit stanoviště, která jsou domovem rozmanitých druhů divoké přírody a kriticky ohrožených druhů, stačí navštívit: mastercard.us/wildlifeimpactgiftcard.