Xbox bojuje proti osamělosti v domovech důchodců po celé Anglii

Ve snaze bojovat proti osamělosti starších lidí spolupracuje společnost Retirement Villages se společnostmi Xbox a McCann na zřízení herních konzolí v několika komunitách důchodců ve Velké Británii.

Podle organizace Age UK milion lidí více než měsíc s nikým nemluví a během COVID-19 se tento pocit izolace ještě zhoršil kvůli právním zákonům a požadavkům, jako je například sociální distancování. Pro mladší generaci je však hraní her jako prostředek k navazování kontaktů, socializaci a budování vztahů na vzestupu.

S posláním propojit starší generace s jejich vnoučaty vybízejí zaměstnanci ve vesnicích obyvatele, aby vzali do ruky ovladač a vydali se společně s mladšími příbuznými na virtuální výlet ve hře Forza nebo aby společně brázdili virtuální moře ve hře Sea of Thieves. V tomto virtuálním světě si obě generace mohou společně vytvořit nečekané, ale vzrušující vzpomínky, strávit spolu delší čas a aktivně se sblížit díky společnému zázemí. Něco, čeho krátký videohovor nedosáhne.

Iniciativa „Beyond Generations“, kterou poprvé spustila společnost Xbox ve spolupráci s organizací Age UK, má pomoci překlenout generační propast v rodinách a propojit je prostřednictvím síly her.

„COVID-19 spustil obrovskou změnu ve způsobu využívání technologií, zejména v oblasti propojování lidí a pomoci nám zmírnit osamělost. Zvláště nás zajímá, jak pomoci různým generacím, aby se setkávaly a sdílely své zážitky. Právě o tom je projekt Xbox. Zábava s cílem,“ říká Will Bax, výkonný ředitel společnosti Retirement Villages.

„Zpočátku jsem nevěděl, co mám očekávat, ale závodní hra byla interaktivní a vlastně docela zábavná (jakmile jsem si osvojil ovládání!). Vždycky jsem se domnívala, že hry jsou pro mladé, ale nemůžeme jim přece nechat všechnu zábavu!“ říká Hazel, obyvatelka Elmbridge Village.