Xbox bojuje proti osamělosti v domovech důchodců po celé Anglii

Ve snaze bojovat proti osamělosti starších lidí spolupracuje společnost Retirement Villages se společnostmi Xbox a McCann na zřízení herních konzolí v několika komunitách důchodců ve Velké Británii.

Podle organizace Age UK milion lidí více než měsíc s nikým nemluví a během COVID-19 se tento pocit izolace ještě zhoršil kvůli právním zákonům a požadavkům, jako je například sociální distancování. Pro mladší generaci je však hraní her jako prostředek k navazování kontaktů, socializaci a budování vztahů na vzestupu.

S posláním propojit starší generace s jejich vnoučaty vybízejí zaměstnanci ve vesnicích obyvatele, aby vzali do ruky ovladač a vydali se společně s mladšími příbuznými na virtuální výlet ve hře Forza nebo aby společně brázdili virtuální moře ve hře Sea of Thieves. V tomto virtuálním světě si obě generace mohou společně vytvořit nečekané, ale vzrušující vzpomínky, strávit spolu delší čas a aktivně se sblížit díky společnému zázemí. Něco, čeho krátký videohovor nedosáhne.

Iniciativa „Beyond Generations“, kterou poprvé spustila společnost Xbox ve spolupráci s organizací Age UK, má pomoci překlenout generační propast v rodinách a propojit je prostřednictvím síly her.

„COVID-19 spustil obrovskou změnu ve způsobu využívání technologií, zejména v oblasti propojování lidí a pomoci nám zmírnit osamělost. Zvláště nás zajímá, jak pomoci různým generacím, aby se setkávaly a sdílely své zážitky. Právě o tom je projekt Xbox. Zábava s cílem,“ říká Will Bax, výkonný ředitel společnosti Retirement Villages.

„Zpočátku jsem nevěděl, co mám očekávat, ale závodní hra byla interaktivní a vlastně docela zábavná (jakmile jsem si osvojil ovládání!). Vždycky jsem se domnívala, že hry jsou pro mladé, ale nemůžeme jim přece nechat všechnu zábavu!“ říká Hazel, obyvatelka Elmbridge Village.

Honza Marcinek
Honza Marcinek

Zkoumám průsečík mezi lidským chováním a kulturou, abych odhalil pravdu o značkách a jejich postavení na trhu. Účelem webu Insight.cz je inspirovat kreativní myšlení, které firmám pomůže vytyčit jedinečnou roli, aby se mohly spojit s lidmi a vytvářet smysluplný dopad na svět okolo nás.

Articles: 3766