MasterCard a Waze podporují nezávislé prodejce podél silnic v Rumunsku

Společnost MasterCard ve spolupráci se službou Waze zahájila kampaň Roadside Market, která má pomoci proměnit životy prodejců u silnic v oficiální malé podniky.

V Rumunsku je kvůli komplikovaným tržním zákonům mnoha prodejcům odepřen vstup na pouliční trhy a místo toho se vydávají prodávat své produkty na krajnice silnic.

Nyní budou řidiči používající aplikaci Waze dostávat v reálném čase informace od místních výrobců, kteří prodávají své produkty na silnici, před svými domy nebo dokonce venku na zahradách a v parcích. Tito prodejci navíc budou mít přístup k bezhotovostnímu platebnímu systému, který právě pro ně vytvořila společnost Mastercard.

„Hotovostní platby byly až dosud jediným způsobem, jak mohli prodejci u silnic dostávat za své produkty zaplaceno, což ve světě, kde se stále více používá bezhotovostní platba, omezuje počet zákazníků. Naším cílem bylo vytvořit precedens: začlenit drobné výrobce do systému bezhotovostních plateb a propagovat je jedinečným způsobem, a to v jedné z nejznámějších softwarových aplikací pro GPS navigaci – Waze,“ uvedl Cosmin Vladimirescu, Country Manager společnosti Mastercard pro Rumunsko a Chorvatsko.

Kampaň byla zahájena v Rumunsku, ale nabízí celosvětový příklad toho, jak lze prodejce u silnic digitalizovat, integrovat a postavit do pozice, která přináší hodnotu a stabilitu jejich komunitám a ekonomice jako celku.