Světový festival kreativity a behaviorální vědy Nudgestock se vrací opět online

Nudgestock je marketingový festival zaměřený na kreativitu a behaviorální vědy, který se letos bude konat 11. června. Experti na behaviorální vědy z britské pobočky Ogilvy Consulting připravili maraton dvanácti hodin online přednášek, diskusí a vzdělávacích seminářů. Světově uznávaní vědci a výzkumníci, pedagogové i odborníci z praxe si budou předávat virtuální mikrofon napříč časovými pásmy, od Austrálie až po Spojené státy.

Behaviorální psychologie se do povědomí marketérů dostává od roku 2002, kdy Daniel Kahneman jako první psycholog v historii získal Nobelovu cenu za ekonomii. Základem behaviorální psychologie je předpoklad, že lidé se ne vždy chovají čistě racionálně. Nelogičnosti našeho rozhodování je ale zároveň možné zkoumat, definovat a předpokládat. Z pohledu marketingu a reklamy jsou nejcennějšími poznatky behaviorálních věd tzv. “biases”. Označují se tak chyby v kognitivním zkreslení a popsány jich jsou už stovky. Ogilvy Consulting se jejich zkoumání věnuje už řadu let a své úspěšné projekty představuje právě v rámci festivalu Nudgestock. Letos se na něm dozvíte, proč jsou věci jako mindfulness, změna klimatu nebo váhání s očkováním ve své podstatě všechny otázkou behaviorální vědy.

K získání vstupenky zdarma se stačí registrovat online a pak si zařídit na 11. června volno.

Honza Marcinek
Honza Marcinek

Zkoumám průsečík mezi lidským chováním a kulturou, abych odhalil pravdu o značkách a jejich postavení na trhu. Účelem webu Insight.cz je inspirovat kreativní myšlení, které firmám pomůže vytyčit jedinečnou roli, aby se mohly spojit s lidmi a vytvářet smysluplný dopad na svět okolo nás.

Articles: 3766