Greenpeace odhaluje politiku Velké Británie v oblasti plastů pomocí překvapivého videa

50 % plastů, o nichž britská vláda tvrdí, že jsou recyklovány, je ve skutečnosti posíláno do zahraničí, kde končí na skládkách nebo spálením, ukázalo šetření Greenpeace. Greenpeace proto spustil novou dramatickou kampaň, jejímž cílem je odhalit nedostatky britské politiky v oblasti plastů.

V satirickém videu nazvaném “Wasteminster” je Boris Johnson, který se snaží pronést projev, ale během něho je zasypáván plastovým odpadem.

„Plasty nejsou problémem jen pro divokou přírodu a naše oceány, ale také pro lidi. Místní komunity v blízkosti míst, kde se ve Velké Británii plast vyhazuje a spaluje, mají vážné zdravotní problémy. To není budování lepšího zpět, to je další vykořisťování bohatých zemí těmi chudšími,“ uvedlo Greenpeace.

Reklamu uzavírá letecký záběr Westminsteru, který ilustruje celý rozsah hory plastů a přichází dramatická tečka v podobě věty: „Toto je skutečné množství plastového odpadu, které Velká Británie každý den vyhodí do ostatních zemí.“

Honza Marcinek
Honza Marcinek

Zkoumám průsečík mezi lidským chováním a kulturou, abych odhalil pravdu o značkách a jejich postavení na trhu. Účelem webu Insight.cz je inspirovat kreativní myšlení, které firmám pomůže vytyčit jedinečnou roli, aby se mohly spojit s lidmi a vytvářet smysluplný dopad na svět okolo nás.

Articles: 3766