Společnost Pepsi spustla chytrou kampaň v rámci boje proti Burger King a McDonald’s

Tři největší burger řetězce v USA (Burger King, McDonalds a Wendy’s) již více než 30 let nalévají ve svých restauracích Coca-Colu a opomíjejí Pepsi.

Před Národním dnem hamburgerů (28. května) a začátkem grilovací sezóny – Pepsi doufá, že se jí podaří změnit konverzaci s restauracemi a zákazníky pomocí nové chytré a vtipné reklamní kampaně. Reklamy odhalují „skrytá“ loga Pepsi v ikonografii fastfoodových řetězců – vytvořená s pomocí origami umělcem.

Spotřebitelé byli vyzváni, aby na sociálních sítích zveřejnili fotografii svého oblíbeného hamburgeru z jakékoli restaurace s Pepsi a hashtagem #BetterwithPepsi a získali tak šanci získat zpět peníze za svůj nápoj.

„Hodláme zasadit kůl do země a dokázat, že všechny hamburgery jsou lepší s Pepsi, a dát každému šanci vyzkoušet Pepsi s jeho oblíbeným hamburgerem,“ řekl Todd Kaplan, viceprezident marketingu společnosti PepsiCo.

Honza Marcinek
Honza Marcinek

Zkoumám průsečík mezi lidským chováním a kulturou, abych odhalil pravdu o značkách a jejich postavení na trhu. Účelem webu Insight.cz je inspirovat kreativní myšlení, které firmám pomůže vytyčit jedinečnou roli, aby se mohly spojit s lidmi a vytvářet smysluplný dopad na svět okolo nás.

Articles: 3766