Angelina Jolie pózovala s 60 000 včelami, aby zvýšila povědomí o ochraně včel

Hollywoodská hvězda a známá humanitární pracovnice Angelina Jolie se připojila k fotografovi Danu Wintersovi, včelaři Konradu Bouffardovi a 60 000 včelám. Focení bylo inspirováno Světovým dnem včel a vzdalo hold ikonickému portrétu včelaře od Richarda Avedona. Během jednoho dne dosáhla fotografie na Wintersově Instagram profilu 2,4 milionu lajků.

Jolie, která byla údajně „nebojácná, pózovala celkem 18 minut se svými 60 000 novými přáteli ve snaze zvýšit povědomí o ochraně včel a o novém programu, jehož cílem je posílit postavení včelařek po celém světě. Bylo to tak zábavné, být v účesu a nalíčená a utírat se feromonem, řekla Jolie pro National Geographic. Tři dny předtím jsme se nemohli sprchovat. Protože mi řekli: ‘Když máš všechny ty různé vůně, šampony, parfémy a další věci, včela nepozná, co jsi zač.’“ Inspirací pro focení byl slavný portrét “Včelaře” od Richarda Avedona z roku 1981 (níže).

„Všichni na place, kromě Angeliny, museli být kvůli ochraně ve včelím obleku. Ručně jsem jí aplikoval feromon na místa, kde jsem chtěl, aby se včely shromažďovaly. Feromon včely přitahuje, ale zároveň je povzbuzuje, aby se nerojily. Angelina stála dokonale nehybná, pokrytá včelami po dobu 18 minut bez jediného žihadla. Být v blízkosti včel je vždy zážitek, který mě nechává v úžasu. Mám pocit, že naše nabídka ke Světovému dni včel má své vlastní kořeny ve fotografické historii,“ říká Winters.

Celý článek spolu s několika záběry ze zákulisí najdete na webu National Geographic.

Honza Marcinek
Honza Marcinek

Zkoumám průsečík mezi lidským chováním a kulturou, abych odhalil pravdu o značkách a jejich postavení na trhu. Účelem webu Insight.cz je inspirovat kreativní myšlení, které firmám pomůže vytyčit jedinečnou roli, aby se mohly spojit s lidmi a vytvářet smysluplný dopad na svět okolo nás.

Articles: 3762