V Londýně se chystá hra Monopoly v životní velikosti

Svěží variace na klasiku: Monopoly byly zvětšeny a oživeny na Tottenham Court Road a budou otevřeny pro veřejnost od srpna 2021. 75 minut dlouhá hra bude obsahovat mentální a fyzické výzvy; návraty k původní hře s kartami Šance, Parkování zdarma, dokonce i vězení; a pravděpodobně i hádku (některé věci se nikdy nezmění).

Za projektem stojí kreativní tvůrci Tom Beynon, Paul Mansfield, scénograf Tim McQuillen-Wright, kostýmní výtvarnice Sarah Mercade, zvukový designér Luke Swaffield, produkční management Entourage a scénická výstavba Scene2. Herní konzultanty a provoz zajišťuje společnost Clockwork Dog.

Julia Posen, vedoucí vývoje ve společnosti Gamepath (jeden z producentů spolu se společností Hasbro), uvedla: „Původní desková hra společnosti Hasbro si rok co rok udržuje vedoucí postavení na trhu a je celosvětově oblíbená všemi generacemi, které s touto hrou vyrostly. Spolupráce s talentovaným produkčním týmem Gamepath na přenesení tohoto nového zážitku do centra Londýna byla vzrušující. Jsme velmi nadšeni, protože víme, že jsme vytvořili něco opravdu výjimečného pro lidi všech věkových kategorií. Když vstoupíte do světa, který vytváříme, slibujeme dynamický, živý interaktivní zážitek a skvělou zábavu. Připravte se na vysoké riziko a vysoké odměny, kde není žádný strop pro výhru. Pokud se ovšem dokážete vyhnout vězení!“

Monopoly Lifesized budou brát ohled na bezpečnost kvůli COVID-19 a budou dodržovat všechny vládní směrnice.