Vlajka Pride byla přetvořena pomocí fotografií skutečných zranění z trestných činů z nenávisti

Nadace Fondation Émergence a agentura Rethink spojují své síly u příležitosti Mezinárodního dne proti homofobii, bifobii a transfobii, aby společně vytvořili ikonickou vlajku Pride s použitím obrázků skutečných zranění a modřin, které utrpěly oběti zločinů z nenávisti.

Kanadská nezisková organizace Fondation Émergence, tvůrci projektu IDAHOBIT (zmiňovaný mezinárodní den) z roku 2003, shromáždili snímky výpovědí LGBTQ+ aktivistů, kteří zažili násilí.

„Tato vlajka je naším vzkazem zemím, kde je násilí na LGBTQ+ lidech schvalováno,“ řekl Laurent Breault z Fondation Émergence. „Dokonce i v Kanadě, kde někteří politici stále podporují konverzní terapii a zločiny z nenávisti vůči homosexuálům jsou na vzestupu, máme před sebou dlouhou cestu. Pokud se všichni postavíme proti homofobii a transfobii, můžeme ji jednou provždy zastavit.“

Chcete-li se dozvědět více o tomto pojetí vlajky Pride a získat návod, jaké kroky mohou spojenci LGBTQ+ podniknout k uzdravení, můžete navštívit stránky thecoloursofpride.com.

Honza Marcinek
Honza Marcinek

Zkoumám průsečík mezi lidským chováním a kulturou, abych odhalil pravdu o značkách a jejich postavení na trhu. Účelem webu Insight.cz je inspirovat kreativní myšlení, které firmám pomůže vytyčit jedinečnou roli, aby se mohly spojit s lidmi a vytvářet smysluplný dopad na svět okolo nás.

Articles: 3766