Fotbalista Kiyan Prince se v den 15. výročí své smrti vrací do hry FIFA 21

V den výročí jeho úmrtí byl do fotbalového týmu Queens Park Rangers prostřednictvím vidohry FIFA 21 virtuálně zařazen bývalý nadějný hráč Kiyan Prince. Tomu bylo pouhých 15 let, když byl tragicky zavražděn během jeho snahy ukončit rvačku ve škole.

Nyní se díky deep fake technologii podařilo vytvořit repliku hráče, kterým mohl být o 15 let později. Hráči mohou hrát za Kiyana (číslo 30), který bude v sezóně 2021-22 uveden jako člen kádru QPR, a jeho podobizna se objeví na speciální edici sběratelských karet.

„Kiyan Prince se vrací do života jako profesionální fotbalista, kterým měl být,“ uvedlo QPR na Twitteru.

Za podpory týmu speciálních efektů Framestore spolu s Bradfordskou univerzitou skupiny úzce spolupracovaly s jeho rodinou, přáteli a bývalými spoluhráči, aby do jeho avatara ve hře FIFA začlenily jeho vlastnosti.

Dr. Mark Prince OBE k tomu řekl, když spatřil svého syna jako třicetiletého hráče: „Bylo to velmi emotivní. Viděl jsem tam Kiyana. Jsem na něj opravdu pyšný.“

Kiyan je k dispozici v režimech kick-off and career mode hry FIFA 21 na PC, PlayStation a Xbox. Nadaci Kiyan Prince můžete přispět zasláním textové zprávy KPF s uvedením částky na číslo 70490. „Long Live the Prince“ (Ať žije princ) byl vytvořen pomocí Engine ve spolupráci s EA a nadací Kiyan Prince Foundation.

Honza Marcinek
Honza Marcinek

Zkoumám průsečík mezi lidským chováním a kulturou, abych odhalil pravdu o značkách a jejich postavení na trhu. Účelem webu Insight.cz je inspirovat kreativní myšlení, které firmám pomůže vytyčit jedinečnou roli, aby se mohly spojit s lidmi a vytvářet smysluplný dopad na svět okolo nás.

Articles: 3766