Lego uvede na trh první LGBTQ+ sadu s názvem Everyone Is Awesome

Lego pokračuje v rozšiřování svého portfolia uvedením první sady LGBTQ+. Kolekci “Everyone is Awesome” navrhl Matthew Ashton, aby poukázal na důležitost reprezentace. Sada s duhovou tematikou, která obsahuje 346 dílků, obsahuje 11 jednobarevných figurek, z nichž každá má svůj jedinečný účes a individuální barvu.

Bleděmodrá, bílá a růžová barva představují transgender komunitu, zatímco černá a hnědá symbolizují různé barvy pleti napříč LGBTQ+ komunitou. Fialová figurka je jediná s konkrétním pohlavím a v kombinaci s parukou ve tvaru včelího úlu má představovat „báječné drag queen tam venku“.

Ashton model vytvořil jako symbol inkluzivity a oslavy všech bez ohledu na to, jak se identifikují nebo koho milují. Dodal, že je hrdý na to, že pracuje pro společnost, která se chce k této problematice vyjadřovat. Řekl:

„Každý člověk je jedinečný a s trochou více lásky, přijetí a porozumění ve světě se všichni můžeme cítit svobodněji a být sami sebou!“

Sadu vydá dánský výrobce hraček 1. června, což se shoduje se začátkem měsíce hrdosti, a bude k dostání online a v maloobchodních prodejnách za 30,99 liber. Níže se můžete podívat na rozhovor s designérem:

Honza Marcinek
Honza Marcinek

Zkoumám průsečík mezi lidským chováním a kulturou, abych odhalil pravdu o značkách a jejich postavení na trhu. Účelem webu Insight.cz je inspirovat kreativní myšlení, které firmám pomůže vytyčit jedinečnou roli, aby se mohly spojit s lidmi a vytvářet smysluplný dopad na svět okolo nás.

Articles: 3766