Portugalský supermarket Minipreço nabízí obyvatelům peníze za vyvěšení reklamy na prádelních šňůrách

V roce 2019 byl Lisabon na Airbnb hlavním a nejoblíbenějším místem. Popularita hlavního města Portugalska vedla k 400% nárůstu počtu smluv o krátkodobém pronájmu ve městě a 40% zvýšení cen pronájmů. Bohužel v některých případech byli obyvatelé, kteří si již nemohli dovolit nájemné, nuceni se odstěhovat.

Aby poskytl podporu místním obyvatelům, nabídl řetězec diskontních supermarketů Minipreço, že bude platit obyvatelům, kteří souhlasí s tím, že budou na svých šňůrách na oblečení a balkonech propagovat jejich značku.

Ve spolupráci s kreativní agenturou NOSSA Portugal se sídlem v Algésu vytiskl supermarket reklamy na prádlo (ručníky, prostěradla a oblečení) a rozeslala je rodinám po celém městě, aby je vyvěsily a vystavily.

Aby značka zjistila, kdo pomoc skutečně potřebuje, spolupracovala s organizací APPA (Alfama Heritage and Population Association), která podporuje rodiny s nízkými příjmy v Lisabonu.

Kampaň trvala dva a půl měsíce a do vyvěšování reklam se vždy zapojilo přibližně 10 rodin. Celkem se zapojilo asi 40 rodin. V průběhu měsíce bylo rodinám vyplaceno přibližně 250 dolarů.

Vedle této sítě out-of-home reklam byla vytvořena kampaň na sociálních sítích a webové stránky s dalšími informacemi o projektu. Díky této důmyslné kampani se nyní mnoho bytů vrátilo na dlouhodobý trh a ceny místních nájmů klesly o 5 %!