Regenerativní cestování posouvá cestovní ruch na novou úroveň

Zatímco udržitelný cestovní ruch si klade za cíl vyvážit sociální a environmentální dopady spojené s cestováním, regenerativní cestování posouvá cíl o krok dále – vyzývá nás, abychom opustili navštívené místo v lepším stavu, než jsme ho našli.

Neziskové cestovní organizace, turistické skupiny a státní rady cestovního ruchu se nyní snaží do svých aktivit aplikovat koncept regenerace. G Adventures – slovinské turistické sdružení a dvacet dalších turistických skupin se přihlásilo ke Koalici budoucnosti cestovního ruchu (Future of Tourism Coalition) – jejímž cílem je „vybudovat lepší zítřek“ přijetím cirkulárního ekonomického přístupu, pomoci místním komunitám udržet si peníze turistů a chránit rozlišující kulturní identity jednotlivých destinací.

Zdroj fotografie: Pexels

Honza Marcinek
Honza Marcinek

Zkoumám průsečík mezi lidským chováním a kulturou, abych odhalil pravdu o značkách a jejich postavení na trhu. Účelem webu Insight.cz je inspirovat kreativní myšlení, které firmám pomůže vytyčit jedinečnou roli, aby se mohly spojit s lidmi a vytvářet smysluplný dopad na svět okolo nás.

Articles: 3766