Řetězec Subway spouští pirátskou rozhlasovou stanici Kurupt FM

Společnost Subway oznámila jedinečnou spolupráci s hvězdami komediálního pořadu „People Just Do Nothing“, která byla oceněna cenou Bafta. Tento sendvičový gigant odvážně předá přístup ke své rozhlasové síti v prodejnách nechvalně proslulé pirátské rozhlasové stanici Kurupt FM, aby ji na týden převzala.

Značka uzavřela exkluzivní dohodu o návratu do vysílání v prodejnách Subway po celé Velké Británii a Irsku. Komediální hvězdy budou od pondělí 17. května vysílat své pořady každý den. Subway také vydá exkluzivní online minisérii (zachycující převzetí), jejíž nové epizody budou v průběhu příštího týdne zveřejňovány na YouTube.

Nápaditou kampaň vymyslela a realizovala oceňovaná kreativní PR agentura Taylor Herring a původní obsah vytvořila produkční společnost St Marks Studios, která je součástí agentury.

Kurupt FM, o němž byl natočen komediální seriál People Just Do Nothing (Lidé prostě nic nedělají) oceněný cenou BAFTA, po pěti úspěšných sezónách na BBC v roce 2019 opustil vysílací vlny. Nyní se však díky Subway nejžhavější garážová kapela z Brentfordu konečně dostala na výsluní. Očekává se, že parta osloví v obchodech odhadem 1,5 milionu zákazníků… a tisíce fanoušků online.

Komediální hvězdy natočily sedm exkluzivních epizod, ve kterých nechybí chat, originální hudba a MC-ing (vše se natáčelo v Subwayi). Ty se budou vysílat v Subwayích po celé zemi a později se objeví na kanálu YouTube řetězce. Exkluzivní obsah a klipy z této spolupráce se objeví také na TikToku, Instagramu a Twitteru Subway a Kurupt FM.

Seriál si díky svému autentickému stylu, který vychází z nedostatku hereckých zkušeností herců, získal kultovní fanoušky. Na základě skečů štábu na YouTube si BBC objednala pořad People Just Do Nothing. Seriál běžel čtyři roky a nasbíral řadu ocenění. Posměšný dokument pronikl i do reálného světa, štáb si zahrál na Glastonbury, v rádiu 1Xtra a vystupoval s řadou hvězd včetně Eda Sheerana, Craiga Davida a Shola Ama.

Smlouva se Subway slouží jako odrazový můstek do velkých časů pro posádku před celovečerním filmem People Just Do Nothing: Big in Japan, který se v kinech objeví letos v létě. Film se bude zabývat nově objevenými problémy party se slávou a bude se odehrávat v době, kdy skupina vydá nové studiové album u společnosti Universal.

Mays Elansari, vedoucí marketingu ve Velké Británii a Irsku ve společnosti Subway, řekl: „Jsme rádi, že jsme se dočkali: People Just Do Nothing je jedním z nejoblíbenějších komediálních pořadů posledních let a Kurupt FM je rozhlasová stanice, která si zaslouží mnohem více posluchačů. Jsme nadšeni a zároveň plni energie, že můžeme předat kontrolu nad rozhlasovými vlnami uvnitř restaurací Subway. Naši hosté se mohou těšit na lahůdku ve více ohledech, a to díky našemu chutnému menu.“

Fanoušci mohou být svědky převzetí vysílání Kurupt FM v prodejnách Subway nebo na YouTube od pondělí 17. května.

Honza Marcinek
Honza Marcinek

Zkoumám průsečík mezi lidským chováním a kulturou, abych odhalil pravdu o značkách a jejich postavení na trhu. Účelem webu Insight.cz je inspirovat kreativní myšlení, které firmám pomůže vytyčit jedinečnou roli, aby se mohly spojit s lidmi a vytvářet smysluplný dopad na svět okolo nás.

Articles: 3766