Značka Sheba vytvořila vzkvétající korálový útes ve tvaru slova HOPE

Cílem společnosti Sheba je obnovit do konce roku 2029 více než 185 000 metrů čtverečních po celém světě a obnovit tak nejrozmanitější ekosystém oceánů. Světové korálové útesy jsou nechvalně proslulé svou křehkostí a neutěšeným stavem. Nová kampaň SHEBA však slibuje, že s pomocí australského kolektivu The Glue Society dodá oceánům trochu optimismu.

Skupina mořských biologů navrhla v rámci probíhajícího plánu Sustainable in a Generation od MARSu nový systém, v němž lze korálové útesy obnovovat přirozenou cestou až čtyřikrát rychleji než obvykle.

Tento projekt obnovy se nyní přesouvá do Austrálie a Mexika poté, co byl posledních třináct let aktivně rozvíjen v Korálovém trojúhelníku. Vyvrcholením všech těchto odborných znalostí je vytvoření projektu @ShebaHopeGrows.

S posláním zaujmout představivost širší veřejnosti pracovala agentura AMV BBDO společně s mezinárodním produkčním týmem na vytvoření 150 metrů dlouhého prosperujícího korálového útesu, který hláskuje slovo „HOPE“ (Naděje). Zviditelnění na Google Earth pomohlo tento příběh oživit. V srpnu 2019 byla instalace zasazena na místě odumřelých korálových trosek u pobřeží indonéského ostrova Sulawesi.

Alex Grieve, kreativní ředitel AMV BBDO:

„Neobyčejný problém vyžaduje neobyčejné řešení. Bylo třeba opustit všechny tradiční způsoby práce a nově si je představit. Nakonec se jím stal ten nejodvážnější nápad. Způsob, jak zachránit světové korálové útesy, spočíval ve vybudování korálového útesu. Doslova symbol ‘naděje’.“