Značka Sheba vytvořila vzkvétající korálový útes ve tvaru slova HOPE

Cílem společnosti Sheba je obnovit do konce roku 2029 více než 185 000 metrů čtverečních po celém světě a obnovit tak nejrozmanitější ekosystém oceánů. Světové korálové útesy jsou nechvalně proslulé svou křehkostí a neutěšeným stavem. Nová kampaň SHEBA však slibuje, že s pomocí australského kolektivu The Glue Society dodá oceánům trochu optimismu.

Skupina mořských biologů navrhla v rámci probíhajícího plánu Sustainable in a Generation od MARSu nový systém, v němž lze korálové útesy obnovovat přirozenou cestou až čtyřikrát rychleji než obvykle.

Tento projekt obnovy se nyní přesouvá do Austrálie a Mexika poté, co byl posledních třináct let aktivně rozvíjen v Korálovém trojúhelníku. Vyvrcholením všech těchto odborných znalostí je vytvoření projektu @ShebaHopeGrows.

S posláním zaujmout představivost širší veřejnosti pracovala agentura AMV BBDO společně s mezinárodním produkčním týmem na vytvoření 150 metrů dlouhého prosperujícího korálového útesu, který hláskuje slovo „HOPE“ (Naděje). Zviditelnění na Google Earth pomohlo tento příběh oživit. V srpnu 2019 byla instalace zasazena na místě odumřelých korálových trosek u pobřeží indonéského ostrova Sulawesi.

Alex Grieve, kreativní ředitel AMV BBDO:

„Neobyčejný problém vyžaduje neobyčejné řešení. Bylo třeba opustit všechny tradiční způsoby práce a nově si je představit. Nakonec se jím stal ten nejodvážnější nápad. Způsob, jak zachránit světové korálové útesy, spočíval ve vybudování korálového útesu. Doslova symbol ‘naděje’.“

Honza Marcinek
Honza Marcinek

Zkoumám průsečík mezi lidským chováním a kulturou, abych odhalil pravdu o značkách a jejich postavení na trhu. Účelem webu Insight.cz je inspirovat kreativní myšlení, které firmám pomůže vytyčit jedinečnou roli, aby se mohly spojit s lidmi a vytvářet smysluplný dopad na svět okolo nás.

Articles: 3766