Aplikace NOSEiD pomáhá identifikovat ztracené psy pomocí otisku jejich nosu

Podobně jako lidé mají otisky prstů, i psi mají zcela jedinečné otisky nosu. Na počest Národního týdne identifikace domácích mazlíčků (17.-23. dubna) společnost IAMS spustila beta verzi své nové mobilní aplikace NOSEiD.

Aplikace NOSEiD využívá jako první technologii skenování nosu v chytrých telefonech na světě, která pomáhá identifikovat ztracené psy pouze podle otisku jejich nosu. Tradiční metody identifikace ztracených domácích mazlíčků mohou trvat nepříjemně dlouho – aplikace slibuje, že tuto praxi zefektivní a ve spolupráci s místními komunitami pomůže mnohem rychleji shledat majitele s jejich mazlíčky.

V posledním roce došlo k obrovskému nárůstu počtu krádeží psů po celém světě. Ve Spojeném království došlo k nárůstu o 170 % – ze 172 psů v roce 2019 na 465 psů v roce 2020.

„Domácí mazlíčci jsou nenahraditelní členové rodiny a díky aplikaci NOSEiD doufáme, že pomůžeme udržet více domácích mazlíčků v jejich milujících domovech a mimo útulky – uděláme tak další krok k našemu cíli ukončit bezdomovectví domácích mazlíčků,“ řekl Craig Neely, viceprezident marketingu společnosti Mars Petcare.

Honza Marcinek
Honza Marcinek

Zkoumám průsečík mezi lidským chováním a kulturou, abych odhalil pravdu o značkách a jejich postavení na trhu. Účelem webu Insight.cz je inspirovat kreativní myšlení, které firmám pomůže vytyčit jedinečnou roli, aby se mohly spojit s lidmi a vytvářet smysluplný dopad na svět okolo nás.

Articles: 3762