Robert De Niro odmítl nabídku Rogera Federera, aby hrál v reklamě na Švýcarsko

Robert De Niro si myslí, že Švýcarsko je „příliš dokonalé“, a proto odmítá natočit turistickou reklamu na podporu této země. Na to upozorňuje tenisového profesionála Rogera Federera, který osloví oceňovaného herce s prosbou, aby se objevil v reklamě na Swiss Tourism.

S nápadem přišla švýcarská agentura Wirz BBDO. Spot ukazuje De Nira a Federera, jak prostřednictvím obrazovek svých telefonů vtipkují o výhodách a nevýhodách natáčení spotu. Zatímco Federer odpočívá v nádherném prostředí švýcarských Alp, De Niro mu volá a citelně rozrušeně sleduje ukázkové video, který mu sportovec poslal.

„Podívej se, kde jsi, Rogere,“ říká. „Máš své hory, svá lyžařská střediska, svá půvabná městečka, zelená údolí, žádné drama! Žádné drama!“

Poté, co Federer udělá poslední nadhoz, který zahrnuje lyžování, seskoky padákem a krávy, De Niro řekne své poslední slovo. „To se nestane,“ říká. „Možná bys měl oslovit Toma Hankse.“

Závěrečná věta zní: „Když potřebujete dovolenou bez dramat. Potřebujete Švýcarsko.“

Začátkem letošního roku se Federer stal oficiálním ambasadorem Switzerland Tourism: „To, že mohu propagovat zemi, které tolik vděčím a ve které stále žiji, mě naplňuje hrdostí,“ uvedl v prohlášení.

„Switzerland Tourism a Roger Federer se k sobě dokonale hodí, protože Roger zde celý život dobíjí baterky,“ dodal André Hefti, vedoucí marketingu Switzerland Tourism.

Federer se také objevil na webových stránkách, kde představuje své tipy na aktivity ve Švýcarsku. Spot poběží po celém světě a součástí kampaně jsou také digitální billboardy, které se objevily například na londýnském náměstí Piccadilly.

Honza Marcinek
Honza Marcinek

Zkoumám průsečík mezi lidským chováním a kulturou, abych odhalil pravdu o značkách a jejich postavení na trhu. Účelem webu Insight.cz je inspirovat kreativní myšlení, které firmám pomůže vytyčit jedinečnou roli, aby se mohly spojit s lidmi a vytvářet smysluplný dopad na svět okolo nás.

Articles: 3766