Dove chce v nové kampani posílit sebevědomí mladých holek, které používají retušovací aplikace

Společnost Dove zveřejnila dojemný film s názvem „Reverse Selfie“, který se zabývá dopadem aplikací pro úpravu fotografií na sebevědomí mladých lidí. Výzkum totiž odhalil, že 85 % dívek používá retušovací aplikace a/nebo obrazové filtry ve věku 13 let.

Nástroje v těchto aplikacích umožňují zcela změnit vzhled sebe sama, od vyhlazení pleti, ztenčení nebo zvětšení částí těla až po změnu struktury kostí obličeje.

Výzkum společnosti Dove také odhalil, že čím déle dívky na těchto aplikacích tráví čas, tím nižší je jejich sebevědomí. Kampaň „Reverse Selfie“ si klade za cíl vypořádat se s ohromující závislostí na silně upravených a vyretušovaných snímcích na internetu. Společnost Dove uvedla, že „kdyby fotografie na sociálních sítích více odrážely to, jak dívky vypadají v každodenním životě, cítily by se lépe“.

V rámci řešení tohoto problému vytvořila společnost Dove bezplatné sady pro posílení sebevědomí, které si lze stáhnout online.

Honza Marcinek
Honza Marcinek

Zkoumám průsečík mezi lidským chováním a kulturou, abych odhalil pravdu o značkách a jejich postavení na trhu. Účelem webu Insight.cz je inspirovat kreativní myšlení, které firmám pomůže vytyčit jedinečnou roli, aby se mohly spojit s lidmi a vytvářet smysluplný dopad na svět okolo nás.

Articles: 3766