Student medicíny vytvořil příručku klinických příznaků u lidí tmavší pleti

Student medicíny vytvořil příručku, která pomáhá praktikujícím lékařům rozpoznat podmínky na tmavší pleti. Příručku nazvanou Mind the Gap vytvořil Malone Mukwende, student druhého ročníku v St. George’s v Londýně. S nápadem přišel poté, co si po svém příjezdu na lékařskou školu všiml nedostatečné výuky tmavších odstínů pleti.

Kniha obsahuje obrázky vedle sebe, které ukazují, jak se příznaky u světlé a tmavé pleti objevují odlišně. Pomáhá také vzdělávat lékaře, jak při léčbě svých pacientů používat vhodnější a inkluzivnější jazyk.

Příručka přichází v době, kdy téměř 200 000 lidí podepsalo petici požadující, aby lékařské školy zahrnovaly do lékařské výuky i zástupce britských asijských a etnických menšin (BAME).

Insight: Jelikož COVID odhaluje rasové rozdíly ve zdravotnictví, vyžaduje nová generace lékařů spravedlivou budoucnost.

Honza Marcinek
Honza Marcinek

Zkoumám průsečík mezi lidským chováním a kulturou, abych odhalil pravdu o značkách a jejich postavení na trhu. Účelem webu Insight.cz je inspirovat kreativní myšlení, které firmám pomůže vytyčit jedinečnou roli, aby se mohly spojit s lidmi a vytvářet smysluplný dopad na svět okolo nás.

Articles: 3766