Za účelem podpory rovnosti žen představil Xbox speciální edici herního ovladače

Statistiky naznačují, že ženy tvoří téměř polovinu hráčské komunity – stále však čelí „diskriminaci, šikaně a sexistickým poznámkám“ kvůli zastaralým genderovým stereotypům. Společnost Xbox a německá agentura Serviceplan spojily své síly a vytvořily kampaň „Gaming pro každého“, aby ukázaly svou podporu gamerkám.

Xbox nahradil na ovladači tlačítko B znakem rovnosti a poslal tyto limitované edice ovladačů herním influencerům ve 23 zemích, ve snaze oslavit ženské hráčky a bojovat proti misogynii. Po stisknutí ovladač přehrál jeden z devíti zvukových souborů sestávající z inspirativních zpráv od významných žen v oboru.

Zprávy tak sdělily Bonnie Ross, zakladatelka a vývojářka franšízového studia Halo; Helen Chiang, vedoucí studia Microsoft Minecraft; Sarah Bond, viceprezidentka herního ekosystému Xbox; Cantika, populární hráčka v jihovýchodní Asii, a Jennifer Lufau, zakladatelka a prezidentka sdružení Afrogameuses, nevládní organizace, která bojuje proti rasismu v odvětví videoher.

Součástí kampaně byla umělecká díla ve formě ilustrací. Renomovaní ilustrátoři jako Alina Bohuru, Fernando Nunes, Matt Taylor, Muti, Nils Baumann, Sam Rodriguez, Thomas Ardelt a Tudor Cucu und Vals ocenili ženy herní komunity díky svým jedinečným návrhům. Ilustrace byly prezentovány na sociálních stránkách značky Xbox a byly součástí balení limitované edice ovladačů.

Honza Marcinek
Honza Marcinek

Zkoumám průsečík mezi lidským chováním a kulturou, abych odhalil pravdu o značkách a jejich postavení na trhu. Účelem webu Insight.cz je inspirovat kreativní myšlení, které firmám pomůže vytyčit jedinečnou roli, aby se mohly spojit s lidmi a vytvářet smysluplný dopad na svět okolo nás.

Articles: 3766