Makeup brutalismus je forma sebevyjádření jdoucí proti společenským trendům

Ugly makeup je zpátky v módě. Tento trend „revoluce ošklivého makeupu“, za kterým stojí berlínská vizážistka a aktivistka Eszter Magyar, nabírá na síle a významném počtu následovatelů. Jedná se o extrémní vizáže, jako jsou zdobená víčka ve stylu LEGO figurek nebo rtěnka mimo linky. Jak říká Magyar, „make-up není o tom vás učinit krásnější. Make-up byl o kopírovacím mechanismu…“ Její instagramový účet @MakeupBrutalism se může pochlubit 78,4 tisíc followerů.

Makeup brutalismus je forma sebevyjádření, která stojí proti společenským očekáváním tutoriálů líčení a dokonalosti. V podstatě má potěšit jen samotného nositele makeupu. Komunita zpochybňuje standardy krásy prosazováním kreativity, nepravidelnosti, chaosu a hloubky.

Revoluce „ošlivého makeupu“ vyžaduje líčení, které vypráví příběh, není to o líčení, které upravuje váš obličej.

Insight: Sbohem nesmyslné shodě selfíček. Ve věku úzkosti je krása náladová a politická. Spíše než se dívat na to, jak se líčit, brutalistický make-up se obrací k nekonvenční kráse, kvůli které se ptáme – proč?

Zdroj fotografie: Eszter Magyar

Honza Marcinek
Honza Marcinek

Zkoumám průsečík mezi lidským chováním a kulturou, abych odhalil pravdu o značkách a jejich postavení na trhu. Účelem webu Insight.cz je inspirovat kreativní myšlení, které firmám pomůže vytyčit jedinečnou roli, aby se mohly spojit s lidmi a vytvářet smysluplný dopad na svět okolo nás.

Articles: 3766