Karat Black Card je první kreditní karta pro influencery

Startup Karat vytvořil první byznys kreditní kartu výhradně pro influencery na sociálních sítích. Karat Black Card určuje kreditní limity a odměny za vrácení peněz na základě sociálních statistik uživatele – jako je počet fanoušků, míry zapojení a zhlédnutí videa.

S nápadem přišel Eric Wei, CEO společnosti Karat, po vyslechnutí příběhů o tom, jak banky odmítly špičkové tvůrce obsahu při žádostech o kreditní karty a financování. Je to hlavně proto, že kolísající meziměsíční výnosy a různé zdroje příjmů způsobují, že se influenceři zdají být dlužníky s vyšším rizikem.

Mezi první zákazníky společnosti Karat patří RussianBadger (YouTube: 2,7 milionu, Twitch: 380 tisíc), Nas Daily (Facebook: 15 milionů, Instagram: 1,8 milionu) a TierZoo (YouTube: 2 miliony). Průměrný uživatel Karat Black Card má více než milion sledujících.

Insight: Karat prolomil kreditní kodex a přepracoval bankovnictví pro dnešní tvůrce.

Honza Marcinek
Honza Marcinek

Zkoumám průsečík mezi lidským chováním a kulturou, abych odhalil pravdu o značkách a jejich postavení na trhu. Účelem webu Insight.cz je inspirovat kreativní myšlení, které firmám pomůže vytyčit jedinečnou roli, aby se mohly spojit s lidmi a vytvářet smysluplný dopad na svět okolo nás.

Articles: 3766